تحصیل رایگان در اروپا

تا قبل از سال ۲۰۱۴ و پیش از تصویب قوانین جدید نظام آموزشی اروپا، تحصیل در کشور هایی نظیر اتریش، آلمان، فرانسه، نروژ و فنلاند رایگان بودند. اما در سال های اخیر، قوانینی در اتحادیه ی اروپا به تصویب رسیده است که به سبب آن اکثر دانشگاه های کشور های اروپایی پولی شده اند و تحصیل در آنها شامل هزینه شده است. اما همچنان، برخی دانشگاه ها وجود دارند که هزینه ی تحصیل در آنها بسیار پایین بوده که میتوان آنها را رایگان قلمداد کرد. برای مثال دانشجویان در دانشگاه های دولتی اتریش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به طور متوسط کمتر از هزار یورو در سال برای تحصیل هزینه پرداخت میکنند که این میزان هزینه، نسبت به دانشگاه های کشورهایی مانند سوئد و غیره که هزینه ی تحصیل در آنها سالانه حدود ۱۲ هزار یورو میباشد، بسیار بسیار پایین تر است و همچنان میتوان آنرا رایگان قلمداد کرد.

دانشجویان مقطع دکترا در اتریش نیز مبلغی کمتر از دو هزار یورو در سال بابت تحصیل پرداخت میکنند. به همین خاطر است که در این مقاله تحصیل در اتریش را به عنوان تحصیل رایگان معرفی کرده ایم.

نکته ی جالب این است که دانشگاه های اتریش از اعتبار جهانی بالایی برخوردار هستند و همچنین اتریش در سال ۲۰۱۵ بهترین کشور دنیا شناخته شده است و هزینه های زندگی در آن نیز بسیار کمتر از سایر کشور های اروپایی میباشد.

در واقع شما در یکی از بهترین کشور های اروپایی با بهترین سطح رفاه به طور نسبتا رایگان تحصیل میکنید و حتی اجازه ی کار خواهید داشت و نکته ی دیگر اینکه پس از پایان دوره ی تحصیلی مجبور به خروج از اتریش و بازگشت به کشور نخواهید بود و با تبدیل کردن ویزای تحصیلی به ویزای کاری میتوانید سر کار بروید و اقامت دریافت کنید.

البته لازم است قبل از هرگونه اقدامی برای تشخیص شرایط لازم و تصمیم گیری آسان تر، با موسسه ی تعالی دانش تماس بگیرید و از راهنمایی های کارشناسان و متخصصان باتجربه ی ما بهره مند شوید

تحصیل رایگان در اروپا
۵ امتیاز از ۳ رای

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.