مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان

یکی از انواع مهاجرت، مهاجرت تحصیلی یا تحصیل در خارج می باشد. در جوامع امروزی جوانان پس از گذراندن دوره ابتدایی و متوسطه با قبولی در دانشگاه به دنبال ارتقاء سطح دانش و کسب تجربه های مختلف هستند. در این میان عده ای از افراد اقدام به مهاجرت به آمریکا و اروپا می نمایند تا از سطح بالاتر تحصیلات عالیه برخوردار گشته و بعنوان یک دانشجو بین المللی از تجربیات بی بدیلی بهره مند گردند. همچنین عده ای بعلت مواجه با سد کنکور در مقاطع مختلف اقدام به مهاجرت تحصیلی می نمایند. استرس و سختی قبولی در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، تحصیل رایگان در اروپا، بورسیه تحصیلی و غیره مسائلی هستند که دانشجویان را مجاب می نماید تا به ادامه تحصیل در خارج از کشور بیاندیشند.

تحصیل رایگان در خارج از کشور

البته با اینکه تحصیل در خارج از ایران مزایای فراوانی دارد و می تواند به بالا بردن سطح علمی دانشجو کمک کند اما به خاطر هزینه ی بالای تحصیل در بسیاری از کشورها، دانشجویانی که قدم در این مسیر می گذارند دلسرد شده و از رویاهای خود دست می کشند. ما در این مقاله سعی کرده ایم دو کشور فنلاند و اتریش را که تحصیل در آنها به صورت رایگان یا بسیار کم هزینه صورت می گیرد را معرفی کنیم تا کسانی که قصد ادامه ی تحصیل در کشورهای پیشرفته با هزینه های پایین را دارند از آن استفاده کنند.

ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش به دلیل رشد روز افزون دانشجویان به منظور تحصیل رایگان در این کشور درسالهای اخیر و همچنین اخذ اقامت کشور اتریش که از سطح بالای استاندارد زندگی برخوردار می باشد. موسسه تعالی دانش قادر است تا با کادری مجرب شما را به هدفتان برساند.تحصیل در کشور اتریش دارای مزایای بساری می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی

کشور اتریش نیز همانند اکثر کشورهای دنیا از دانشگاه های دولتی و خصوصی تشکیل می شود که تحصیل رایگان فقط در دانشگاه های دولتی امکان پذیز می باشد. دانشگا های دولتی اتریش بر خلاف بسیاری از کشور ها اجازه تحصیل دانشجویان بین المللی را به طور رایگان می دهند.

 دانشجویان ایرانی به منظور تحصیل در اتریش (رایگان) در مقطع کارشناسی در اتریش می بایست مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم و هچنین گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های ایران را برای اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر ارسال نماییند

 تحصیل رایگان در اتریش فوق لیسانس

دانشجویانی که قصد تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در یک از دانشگاه های اتریش را دارند می توانند با ارسال ترجمه شده مدارک خود(کارشناسی و دیپلم) به زبان آلمانی به اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر اقدام نماییند.

لازم به ذکر است زبان تدریس در دانشگاه های اتریش آلمانی می باشد ولی برای اخذ پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد

تحصیل در اتریش در مقطع دکترا به صورت رایگان

همانطور که می دانید تحصیل در مقطع دکترا در آلمان و اتریش به صورت رایگان است و حتی تحصیل در این مقطع با دریافت حقوق از دانشگاه سابقه کاری می باشد. شرط اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش در مقطع دکترا داشتن مدرک کارشناسی ارشد است البته امکان پذیرش فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای کارشناسی ارشد مجدد طبق نظر دانشگاه وجود دارد. برای درخواست پذیرش مقطع دکترا در اتریش می بایست تأیید استاد راهنما را از دانشگاه مقصد داشته باشد. دکتری در اتریش به زبان انگلیسی مقدور است. که نیازی به گذراندن دوره زبان آلمانی نیست.

در حال حاضر امکان تحصیل پزشکان ایرانی در مقطع دکترا در اتریش وجود دارد. همانطور که می دانید پزشکان ایرانی برای ادامه تحصیل و یا کار در اتریش می بایست مدرک پزشکی خود را تأیید نمایند که تأیید مدرک پزشکی با قبولی امتحان معادلسازی در اتریش امکانپذیر است. با توجه برای قبولی در امتحان معادلسازی می بایست تسلط به زبان آلمانی محرز باشد می توان برای گذراندن دوره زبان آلمانی در اتریش و آمادگی برای شرکت در آزمون معادلسازی پذیرش پزشکان برای دکترای رشته هایی همچون داروسازی و تغذیه انجام شود و یا در سنین پایین ثبت نام در کالج زبانی آلمانی انجام پذیرد.

تحصیل در اتریش به دلایل زیادی مورد توجه دانشجویان ایرانی است

 • کیفیت بسیار بالای زندگی در کشور اتریش
 • عدم نیاز به مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش و ویزای تحصیلی اتریش
 • بهره مندی از خدمات بیمه دانشجویی در اتریش
 • امکان استفاده از خوابگاههای دانشجویی در اتریش
 • اجازه اقامت ۶ ماهه تا یکساله برای جستجوی کار در اتریش پس از پایان هر مقطع تحصیلی
 • امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری بدون نیاز به خروج از کشور اتریش
 • اجازه سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • عدم محدودیت سنی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در فنلاند

این کشور دارای دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت ایران می باشد. همچنین تحصیل در این کشور با توجه به دادن بورسیه هایی به دانشجویان خارجی تقریبا با مبلغ کمی هزینه همراه است.

تحصیل رایگان در خارج از کشور

یکی از مواردی که در تحصیل در فنلاند حائز اهمیت است تسلط کامل به زبان سوئدی و یا انگلیسی است. این موضوع به ویژه برای دانشجویان مقطع کارشناسی مهم است.

تحصیل در دوره لیسانس در فنلاند

دوره ی لیسانس در کشور فنلاند یک دوره ی ۳ ساله است که رایگان هم نیست و دانشجو می بایست مبلغی به عنوان شهریه پرداخت کند.

دانشجو در این مقطع می بایست ۱۲۰ واحد را بگذراند و پس از ان با ارائه ی یک پژوهش علمی موفق به دریافت مدرک خود شود. دانشگاه ها در فنلاند به صورتی هستند که اجازه ی کار به مدت ۱۰ ساعت در هفته را به دانشجو می دهند تا دانشجو بتواند تا حدودی هزینه های تحصیلی را پوشش دهد.

تحصیل در دوره فوق لیسانس در فنلاند

 دانشجویان در این مقطع از شرایط بهتری برخوردارند زیرا معمولا دارای مدرک زبان بوده و این خود کار را راحت تر می کند.

لازم به ذکر است که فاصله ی بین لیسانس تا فوق لیسانس نباید بیشتر از ۵ سال باشد و معدل مدرک لیسانس زیر ۱۳ نباید باشد. طول دوره ی فوق لیسانس ۲ سال است.

تحصیل در دوره دکترا در فنلاند

یکی از مزایای تحصیل در مقطع دکترا در این کشور امکان اخذ بورسیه ی تحصیلی است که این خود موجب می شود که تحصیل در مقطع دکترا را رایگان در نظر گرفت.

همچنین دانشجویان در این مقطع می توانند ۳۰ ساعت در هفته را کار کرده و هزینه ی تحصیل خود را پرداخت کنند. طول مدت دکترا ۳ تا۵ سال است.

جهت اقدام برای تحصیل در کشورهای خارجی حتمأ با یک کارشناس با تجربه در این زمینه مشورت نمایید و توصیه می شود بدون اطلاع از قوانین اخذ پذیرش و ویزا این پروسه را اغاز نکنید. جهت اخذ اطلاعات کامل در زمینه تحصیل در خارج از ایران و اقامت پس از تحصیل می توانید به مقالات دیگری که در این سایت قرار داده ایم مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید و به رایگان از راهنمایی های کارشناسان ما استفاده کنید.

1 نظر
 1. hadializadeh می گوید

  varygood

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.