مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

ادامه تحصیل در خارج از کشور

پیش از هر کاری برای ادامه تحصیل در خارج از کشور در هر رشته و مقطعی و برای یافتن بهترین مقصد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ابتدا از موسسات اعزام دانشجو که دارای مجوز رسمی از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران هستند مشورت بگیرید تا از هرگونه اشتباه و سهل انگاری جلوگیری کرده باشید. موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور تعالی اندیش راه دانش این مسیر را برای شما عزیزان هموار می کند.

ادامه تحصیل در خارج

در مرحله بعد با توجه به اطلاعات کسب کرده از مؤسسات اعزام دانشجو و نیازها و علایق تحصیلی خود، با خانواده و در صورت امکان دانشجویانی که تجربه تحصیل در خارج از کشور را داشته اند مشورت کنید تا کوچکترین نقطه ابهامی در انتخاب مسیرتان وجود نداشته باشد.

در مورد شهرها، دانشگاه ها و رشته های موجود در کشور مقصدتان به دقت تحقیق کنید و از افراد باتجربه در این زمینه مشاوره بگیرید تا با انتخابی درست، در راه ادامه تحصیل با مشکل مواجه نشوید.

برای داشتن زندگی همراه با رفاه و آرامش (یا برای بعضی با هیجان زیاد) در مورد فرهنگ و آداب و رسوم کشور مدنظرتان مطالعه کنید زیرا این اطلاعات در برقراری ارتباط با سایرین و رفع نیازهایتان شما را بسیار کمک خواهند کرد.

همینطور سعی کنید از تجربیات دیگران هم استفاده کنید. با توجه به اظهارنظر برخی از دانشجویان در حال تحصیل یا فارغ‌التحصیل شده از دانشگاههای خارج  از کشور، برای تحصیل در رشته‌های پرطرفدار که به طور کامل شناخته شده هستند، بهتر است دوره کارشناسی را داخل کشور گذرانده و برای مقاطع بالاتر از کارشناسی، تحصیل در خارج را انتخاب کنید. مگر در رشته‌های خاص یا جدید و همچنین رشته‌هایی که در کشورهای دیگر با کیفیت بالاتری ارائه می‌شوند.

توجه داشته باشید که نمرات و معدل های مقاطع تحصیلی شما و نیز تسلط به زبان (عمدتأ انگلیسی) بیش از هر چیزی در این مسیر می توانند تأثیرگذار و سرنوشت ساز باشند. هرچه نمرات و معدل‌ها بالاتر باشند کشور و رشته انتخابیتان می توانند به ایده آل ها نزدیکتر باشند.

برنامه‌ریزی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور

حتمأ برنامه ریزی دقیقی برای کلیه مراحل داشته باشید تا از اتلاف زمان و هزینه جلوگیری کرده باشید؛ گاهی یک اشتباه کوچک اداری ممکن است روند کاری شما را چند روز به تعویق بیاندازد و به دنبال آن مجبور شوید تا دوره بعدی ثبت نام منتظر بمانید.

ادامه تحصیل در خارج

محاسبه هزینه‌ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور

پیش از اعزام و انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظرتان تمامی هزینه های تحصیل و زندگی اعم از هزینه شهریه دانشگاه یا کالج، هزینه سکونت در خوابگاه ها یا آپارتمان های مستقل، هزینه خورد و خوراک، هزینه رفت و آمد و سایر هزینه های شخصی (بسته به شخصیت و علایق فردی) را تا حد امکان محاسبه کرده و یا تخمین بزنید.

دانشگاههای مورد تأیید برای ادامه تحصیل در خارج از کشور

برای انتخاب کشور، دانشگاه و رشته مورد نظر و در نهایت ارزشیابی و تطبیق مدارک‌تان با سیستم آموزشی ایران (حتی اگر قصد اشتغال و ادامه زندگی در کشور دیگری را دارید و احتمال کمی برای بازگشت‌تان وجود دارد) حتمأ از فهرستی که هر ساله از طرف وزارت علوم و یا وزارت بهداشت (برای رشته‌های پزشکی) منتشر می‌شود و فهرست نسبتأ دقیق و کارشناسی شده‌ای هم است استفاده کنید تا پس از بازگشت با مشکلی در این زمینه روبرو نشوید.

ترجمه و تأیید مدارک

بیشتر مدارکی که شما برای ثبت نام به آنها احتیاج دارید باید به زبان کشور مقصد ترجمه شده باشد. برای این کار حتمأ به سراغ دارالترجمه‌های رسمی رفته و سپس مدارک ترجمه‌شده را به تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه برسانید.  سپردن کارهای ترجمه به دارالترجمه‌های رسمی تا حدی اهمیت دارد که یک اشتباه تایپی کوچک می‌تواند دست‌انداز بزرگی سر راهتان ایجاد کند و انجام مراحل بعدی را به تعویق اندازد.

نکته بعدی مراقبت و نگهداری از مدارک در تمامی مراحل اخذ پذیرش و سپس گرفتن ویزا و حتی بعد از آن است. این نکته به ظاهر پیش‌پاافتاده تا اندازه‌ای حائز اهمیت است که تجربه نشان داده گم شدن یا حتی مخدوش شدن یکی از این مدارک می‌تواند متقاضی را به نقطه شروع بازگرداند!

ادامه تحصیل در خارج

تقویت زبان

پس از انتخاب کشور، برای انتخاب دانشگاه و نیز احساس آرامش و تحصیل در محیطی دوستانه، سعی کنید دو نکته را مدنظر داشته باشید؛ اول اینکه تا حد امکان سعی کنید شهر و دانشگاهی چندملیتی انتخاب کنید تا حس در اقلیت‌ بودن نداشته باشید و دوم اینکه پیش از آغاز تحصیل در خارج از کشور حتمأ زبان (انگلیسی یا هر زبان دیگری که دوره تحصیلی شما به آن زبان ارائه می‌شود) خود را تقویت کنید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.