مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل

ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل کدام کشور هست؟ اتحادیه اروپا دارای 28 کشور و اروپا به عنوان یک قاره دارای 50 کشور است. برای ما و از دید ناظر خارجی، کشورهای اروپایی اغلب کشورهایی گران قیمت و پرهزینه هستند، درحالی که این هزینه ها برای مردم آن و نسبت به میانگین درآمد بسیار عادی است. با این وجود، در اروپا کشورهایی وجود دارند که حتی از نظر ما نیز کشورهای ارزان و کم هزینه برای تحصیل و زندگی به حساب می آیند.

بنابراین دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی را دارند، بایستی به مبحث هزینه ی دانشگاه و هزینه های مربوط به زندگی روزمره در کشور های مقصد نیز توجه داشته باشند.

ارزان ترین کشور اروپا برای تحصیل

در این مقاله سعی کردیم با در نظر گرفتن هزینه های زندگی، مراقبت های بهداشتی، ایمنی و سرگرمی، ارزان ترین و کم هزینه ترین کشورهای اروپایی و ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل برای تحصیل و البته زندگی را به شما معرفی کنیم.

ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل

آلمان – ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل

به نظر می‌رسد گرایش به تحصیل در کشور آلمان، روند رو به رشدی دارد. این تمایل همگانی، بیشتر به این انگیزه است که تحصیل در دوره کارشناسی در تمام دانشگاه‌های آلمان برای دانش آموزان آلمانی و غیر آلمانی صرف‌نظر از ملیت آن‌ها، رایگان است. تنها یک مبلغ جزئی در حدود۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو (۱۶۰ تا ۲۶۵ دلار آمریکا) برای تامین هزینه‌های پذیرش از دانشجویان گرفته می‌شود.

هزینه پایین تحصیل به همراه نظام اقتصادی توانمند و نظام آموزش عالی بسیار خوب آلمان، چشم‌انداز تحصیل رایگان در این کشور را برای دانشجویان و والدینشان در سراسر جهان بسیار جذاب می‌کند. بر پایه گزارش اخیر HSBC (نهاد بریتانیایی خدمات دارایی و بانکداری ) در رابطه با “ارزش تحصیلات”، آلمان از دید شاخص کیفیت محسوس آموزش از دید والدین، در میان پنج کشور برتر جهان جای دارد. در رتبه‌بندی نهاد QS، بیش از ۴۰ دانشگاه آلمانی پس از دانشگاه‌هایی از آمریکا و انگلیس در میان بهترین دانشگاه‌های سراسر جهان قرار دارند. بالاترین رتبه دانشگاه‌های آلمان به دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munichh) اختصاص دارد.

با این حال، به نظر می‌رسد امکان تحصیل رایگان در آلمان چشم‌انداز پایداری نداشته و در آینده ادامه نخواهد داشت. ایالت بادن وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان، به‌تازگی طرح‌هایی برای بازنگری در شهریه دانشجویان غیراروپایی (از پاییز سال ۲۰۱۷) ارائه کرده است که بر پایه آن دانشجویان غیراروپایی برای تحصیل در دانشگاه‌های این ایالت مانند انشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg)، باید در هر نیم‌سال هزینه‌ای نزدیک به ۱۵۰۰ یورو (۱۶۰۰ دلار آمریکا) بپردازند.اگر موفق شوید در آلمان دانشگاهی برای تحصیل رایگان پیدا کنید، بازهم باید بودجه‌ای برای هزینه‌های زندگی‌تان فراهم کنید. برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان باید اثبات کنید که سالانه نزدیک به ۸۷۰۰ یورو (۹۲۳۰ دلار آمریکا) برای تضمین هزینه‌های زندگی‌تان دارید. مونیخ و برلین که از برترین شهرهای تحصیلی آلمان هستند، در رتبه‌بندی نهاد QS، در میان ارزان‌ترین شهرهای دانشجویی نیز جای گرفته‌اند

اتریش – ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل

اگر شما عضو اتحادیه اروپا هستید و شهروند بومی اروپایی به حساب می آیید که هزینه های تحصیل شما رایگان خواهد بود اما اگر دانشجوی اتحادیه ی اروپا یا EEA نباشید، تحصیل در دانشگاه های دولتی در اروپا در دانشگاه های فدرال یا دولتی در اتریش تنها ترمی در حدود 300تا 700 یورو به عنوان هزینه ی تحصیل و همینطور 50 یورو به عنوان هزینه ی عضویت در اتحادیه دانشجویی و به علاوه ی 50 یورو به عنوان هزینه ی بیمه برای شما هزینه خواهد داشت. البته در شرایط خاصی دانشجویان کشورهای دیگر نیز میتوانند از پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی اتریش معاف شوند و تنها هزینه های بیمه و عضویت در اتحادیه دانشجویی را بپردازند.
هزینه ی تحصیل در اتریش: هزینه ی زندگی برای دانشجویان اتریشی تقریبا ماهانه 800 یوره می باشد که هزینه های محل اقامت، غذا و هزینه های شخصی را پوشش می دهد.

ارزان ترین کشور اروپا برای تحصیل

فنلاند – ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل

تا اوایل سال ۲۰۱۷ تحصیلات دانشگاهی در فنلاند کاملا رایگان بود. اما از امسال کشور فنلاند جهت کنترل مهاجرت های ورودی به این کشور برای تحصیل، مقررات تازه ای را وضع کرده است. در حال حاضر چنانچه قصد گرفتن دکترا در این کشور را داشته باشد و به زبان فنلاندی یا سوییسی مسلط باشید، تحصیل برای شما رایگان خواهد بود اما چناچنه قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید باید شهریه تحصیل را پرداخت نمایید. همچنین تحصیلات در مقطع کارشناسی نیز نیاز به پرداخت شهریه دارد. البته با وجود قوانین تازه در مورد شهریه دانشگاه، همچنان فنلاند از ارزان ترین کشور ها برای تحصیل است. درآمد کشور فنلاند بسیار وابسته به دانش در آن کشور است و این کشور توانسته به بهترین نحو از نیرو های متخصص و نخبه ی تحصیل کرده در آن استفاده نماید و به همین دلیل از مقاصد بسیار جذاب برای تحصیل در دنیا است.

فرانسه – ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل

گرچه فرانسه به اندازه آلمان به تحصیل رایگان شناخته نشده است اما تحصیل در این کشور نیز یا رایگان است و یا بسیار ارزان. البته اغلب دانشگاه های فرانسه شهریه دریافت میکنند اما این شهریه در حدود ۲۰۰ دلار در هر نیمسال است که قابل مقایسه با دیگر کشور ها نیست. تحصیل در فرانسه نیازمند این است که زبان فرانسه را بلد بوده و مدرک آن را ارائه نمایید اما این موضوع نه تنها ضعف نبوده بلکه فرصتی بسیار مناسب است. در ۴۷ کشور دنیا زبان فرانسه یا زبان اصلی صحبت مردم است و یا یکی از زبان های مورد استفاده. در نتیجه یادگیری زبان فرانسه میتواند آینده شما را بسیار درخشان تر کند.

یونان – ارزانترین کشور اروپا برای تحصیل

نظرتان درباره ی تحصیل در کشور گرم و آفتابی یونان، زادگاه اصلی دانشگاه ها چیست؟همانند سایر مکان های تحصیلی متوجه می شوید که در یونان دوره های انگلیسی زبان در مقطع ارشد رایج تر هستند و دانشگاه بین المللی یونان در مقطع ارشد تنها دانشگاه دولتی کشور است که تمام دوره های خود را انحصارا به زبان انگلیسی ارائه می دهد. اگر یکی از دانشجویان EU/EEA هستید، خبر خوب این است که لازم نیست برای تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان شهریه ای پرداخت نمایید. اگر جزو این گروه خوش شانس نیستید، نگران نباشید. هزینه ی تحصیل برای دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا نیز مقرون به صرفه و حدود 1,500 یورو می باشد. هزینه های زندگی در یونان از کمترین هزینه ها در کل اروپا می باشد (که متاسفانه علت آن مشکلات اقتصادی اخیر کشور است) و دانشجویان سالیانه حدود 8,400 دلار نیاز خواهند داشت.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.