بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

تحصیل در خارج از ایران و خصوصا کشورهای پیشرفته ی اروپایی و آمریکا، امروزه ذهن بسیاری از افراد جامعه را به خود درگیر کرده است. ادامه ی تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی یا حتی شروع تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس در یک دانشگاه معتبر، آرزویی است که دست یافتن به آن کار ساده ای است اما نیاز به کمی تلاش و تحقیق دارد. سطح علمی بالای دانشگاه های خارج از ایران، به ویژه برای رشته های کمتر شناخته شده در داخل کشور، این تصمیم را منطقی تر جلوه می دهد. بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل کدام دانشگاه ها هستند؟

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

برای شروع تحقیق درباره ی مراحل تحصیل در خارج از کشور، ابتدا باید بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل را بشناسید و آنها را از لحاظ پارامتر های مختلف بررسی کنید. البته علاوه بر شناخت دانشگاه و سطح علمی آن، هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف را نیز باید بشناسید و بر اساس آن تصمیم بهتری اتخاذ کنید. ما در این مقاله بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل را مورد بررسی قرار داده ایم و همینطور دانشگاه هایی با هزینه ی تحصیل رایگان را در این لیست معرفی کرده ایم و از نظر رنکینگ جهانی آنها را مرتب کرده ایم.

این رتبه بندی توسط موسسه ی Times higher Education انجام شده است که هرساله اقدام به بررسی بهترین دانشگاه های جهان بر اساس شاخص های مختلف می کند و لیست بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل را منتشر می کند. در بررسی های این موسسه پارامترهایی نظیر آموزش، پژوهش، استناد، چشم انداز بین المللی و درامد لحاظ شده و مورد پژوهش قرار می گیرند.

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

برترین دانشگاه های جهان در رتبه بندی مؤسسه تایمز:

 • مؤسسه فناوری کالیفرنیا واقع در ایالات متحده امریکا مانند سه سال اخیر عنوان بهترین دانشگاه جهان را از آن خود نموده است.
 • دانشگاه هاروارد در ایالات متحده امریکا در رتبه دوم قرار گرفته است.
 • دانشگاه آکسفورد واقع در بریتانیا (انگلستان) سومین دانشگاه برتر دنیا می باشد.
 • دانشگاه استنفورد در آمریکا در رتبه چهارم رده بندی برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد.
 • دانشگاه کمبریج بریتانیا(انگلستان) پنجمین دانشگاه برتر دنیا می باشد.
 • مؤسسه فناوری ماسوچوست در امریکا در این رده بندی جایگاه ششم را ازآن خود نموده است.
 • دانشگاه پرینستون در ایالات متحده امریکا در جایگاه هفتم قرار گرفته است.
 • دانشگاه کالیفرنیا در برکلی آمریکا در رتبه هشتم جهان قرار گرفته است.
 • دانشگاه سلطنتی لندن در بریتانیا(انگلستان)و دانشگاه ییل در ایالات متحده امریکا به ترتیب عناوین نهمین و دهمین دانشگاه برتر جهان را به دست آورده اند.
 • دانشگاه شیکاگو ایالات متحده امریکا یازدهمین دانشگاه برتر دنیا می باشد.
 • دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس امریکا دوازدهمین دانشگاه برتر می باشد.
 • مؤسسه فناوری زوریخ در سوئیس دانشگاه سیزدهم دنیا می باشد.
 • دانشگاه کلمبیا ایالات متحده امریکا رتبه چهاردهم را دارست.
 • دانشگاه جان هابگینز ایالات متحده امریکا رتبه پانزدهم را داراست.
 • دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده امریکا در رتبه شانزدهم قرار گرفته است.
 • دانشگاه میشیگان در ایالات متحده امریکا در جایگاه هفدهم قرار گرفته است.
 • دانشگاه دوک در ایالات متحده امریکا در رتبه هجدم برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.
 • دانشگاه کرنل در ایالات متحده نوزدهمین دانشگاه برتر دنیا می باشد.
 • دانشگاه تورنتو کشور کانادا بیستمین دانشگاه برتر دنیا می باشد.

کشور ایالات متحده امریکا با دارا بودن ۴۶ دانشگاه در لیست ۱۰۰ دانشگاه تراز اول جهان ببیشترین تعداد دانشگاه را دراین فهرست داراست.

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

رتبه بندی دانشگاه های دنیا در رشته های مختلف علوم

طبق بررسی مؤسسه تایمز دانشگاه استنفورد ایالات متحده عنوان برترین دانشگاه جهان را در رشته های هنر و علوم انسانی به دست آرده است.

 • دانشگاه آکسفورد در بریتانیا (انگلستان) برترین دانشگاه جهان در حوزه علوم پزشکی و بهداشت می باشد.
 • مؤسسه فناوری ماسوچست در امریکا درعلوم فنی و مهندسی مهندسی برترین دانشگاه دنیا می باشد.
 • دانشگاه هاروارد همین عنوان را در رشته ی علوم زیستی کسب نموده است.
 • در رشته های علوم فیزیک دانشگاه پرینستون امریکا برترین دانشگاه جهان می باشد.
 • در رشته های علوم اجتماعی دانشگاه استنفورد امریکا برترین دانشگاه جهان می باشد.

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

بهترین کشورها و دانشگاه های آنها برای ادامه تحصیل رایگان

اتریش

دانشگاه های اتریش نیز در بین موسسات آموزش عالی و دانشگاه های جهان دارای جایگاه ویژه ای می باشند. در برخی مراکز آموزشی معتبر اتریش که امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان و یا دریافت بورسیه وجود دارد دانشجویان زیادی از سراسر دنیا پذیرش می شوند. اتریش دارای دانشگاه هایی با رتبه یندی بالا و مناسب جهت اخذ ویزای دانشجویی می باشد. هریک از دانشگاه های اتریش در رشته ای خاص در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند. برخی از دانشگاه های اتریش در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار می گیرند و خدمات آموزشی و تحقیقاتی مناسبی در این دانشگاه ها به زبان های مختلف ارائه می شود. در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های اتریش معرفی می شود.

دانشگاه وین (University Of Vienna)

یکی از دانشگاه های قدیمی اتریش و به عبارتی یکی از دانشگاه های قدیمی در اروپا می باشد. دانشگاه وین جهت ادامه تحصیل دارای رشته های متعدد در دانشکده های مختلف است. این دانشگاه بزرگ دارای مقاطع تحصیلی مختلف است که به زبان آلمانی و برخی از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. تعداد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه بسیار زیاد بوده و دانشکده های آن به طور گسترده در چند نقطه از اتریش پراکنده هستند. این دانشگاه توانسته جایزه نوبل ادبیات را در سال ۲۰۱۴ از آن خود کند.

دانشگاه فنی وین (Technique University Vienna)

این دانشگاه در وین واقع شده است و به آن مدرسه عالی فنی نیز می گویند. دانشکده های مختلف با رشته های متعدد فنی دارد که در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکترا به ارائه خدمات مشغول است. این دانشگاه در زمینه تحقیقاتی و پیشرفت تکنولوژی فعال بوده و رتبه مناسبی را از این لحاظ به خود اختصاص داده است.

دانشگاه پزشکی وین (Medical university of Vienna)

قدمت این دانشگاه که در وین واقع شده است زیاد می باشد و و به دلیل پذیرش دانشجویان در رشته های پزشکی به این نام شهرت دارد. این مرکز تحقیقاتی عالی دارای برنامه های آموزشی جامع و متمرکز بر ارائه آموزش با کیفیت بسیار بالا است.

دانشگاه گراتس (University of Graz)

یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان محسوب می شود که جوایز نوبل زیادی را دریافت کرده است. پروژه ها و تحقیقات زیادی در این دانشگاه به ثمر رسیده و به دلیل تنوع بالا در رشته هایی که ارائه می دهد شهرت دارد.

دانشگاه اینسبروک (University of Innsbruck)

یکی از مراکز عالی آموزشی بزرگ در اینسبروک می باشد که رشته های مختلفی در دانشکده های متعددی از آن تدریس می شود. دانشجویان زیادی در مقاطع تحصیلی متفاوت دارد و موفقت های تحصیلی زیادی با دریافت جوایز نوبل در آن موجود است. شهرت جهانی این دانشگاه در رشته نجوم و اختر شناسی زبانزد می باشد.

دانشگاه سالزبورگ (University of Salzburg)

این دانشگاه در شهر زیبای سالزبورگ واقع شده که برنامه های تحصیلی متنوعی دارد. دانشکده های مختلف با رشته های مناسب و برنامه های آموزشی متنوع، همین طور شیوه های تدریس نوین سبب گرایش زیادی برای تحصیل در آن شده است.

دانشگاه کلاگنفورت (University of Klagenfurt)

یکی از جدیدترین دانشگاه های اتریش دانشگاه کلاگنفورت می باشد و همان طور که از نامش پیداست در شهر کلاگنفورت تاسیس شده است. اعتبار علمی مناسبی برای این دانشگاه وجود دارد که به شیوه تدریس و تحقیقات صورت گرفته در آن برمی گردد.

دانشگاه یوهانس کپلر لینز (Kepler University Linz)

از جمله دانشگاه های بروز جهان و به عبارتی از مراکز آموزشی معتبر در شمال اتریش می باشد. این دانشگاه موفق با تعداد زیادی از دانشجویان و اطلاعات جدید و بروز شناخته می شود.

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

فنلاند

دانشگاه های دولتی فنلاند به دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی تقسیم می شوند و همه آن ها برای دانشجویانی که از کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا می باشند، بدون هزینه هستند. با این حال، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/ EEA که در مقاطع تحصیلی مختلف می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند، باید هزینه های تحصیل را پرداخت کنند. حداقل هزینه آموزش و پرورش که توسط دولت فنلاند تعیین می شود، حدود ۱۵۰۰ یورو در سال برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد است. در زیر لیست برترین دانشگاه های فنلاند را معرفی می کنیم

دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki )

دانشگاه هلسینکی فنلاند معروف ترین و بزرگترین دانشگاه فنلاند می باشد. این دانشگاه در سال ۱۶۴۰ در شهر تورکو تاسیس شد و در سال ۱۸۲۹ به شهر هلسینکی انتقال داده شد و از آن به بعد نام هلسینکی را به خود گرفت. دانشگاه هلسینکی فنلاند  معمولا جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشد. دانشگاه هلسینکی در سال ۲۰۱۵ دارای ۳۴۸۳۳ دانشجو بوده که در ۱۱ دانشکده ( دانشکده کشاورزی و جنگلداری، دانشکده هنر، دانشکده علوم زیستی و زیست محیطی، دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم، دانشکده داروسازی، دانشکده الهیات، دانشکده دامپزشکی، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم رفتاری )  مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه هلسینکی در ۶۰۸۶ رشته و مقطع تحصیلی مدارک دانشگاهی ارائه می کند. و در سال ۲۰۱۵ میلادی ۴۶۸۲ نفر از دانشجویان در مقطع دکتری مشعول به تحصیل بوده اند. دانشگاه هلسینکی دارای ۴ کمپس در شهر هلسینکی می باشد. این دانشگاه در مقطع دکتری رشته های بسیاری را ارائه می دهد که دانشجویان دکتری معمولا بسیار علاقه مند دوره های دکتری در دانشگاه هلسینکی هستند. مسئله بسیار حائز اهمیت این است که ۲۲ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

دانشگاه فنلاند شرقی (University of Eastern Finland)

دانشگاه فنلاند شرقی از بهم پیوستن دو دانشگاه یوینسو (University of Joensuu ) و دانشگاه کووییو (University of Kuopio ) تشکیل شده است و اکنون شامل سه کمپس ( پردیس دانشگاهی) می باشد که معمولا افراد هر کدام را دانشگاه جداگانه می دانند  که ما نیز در این جا هر کدام از پردیس ها را جداگانه بررسی می کنیم که عبارتند از:

یوینسو University of Joensuu

کمپس ( پردیس ) یوینسو Joensuu که در شهر یوینسو فنلاند می باشد. یوینسو شهر کوچکی با جمعیت ۸۰۰۰۰ نفری است و بزرگترین مزیت این کمپس این است که به دانشجویان خود کمک هزینه زندگی پرداخت می کند.

کووییو University of Kuopio

کمپس ( پردیس ) کووییو Kuopio که در شهر کووییو قرار دارد. این شهر نیز بسیار محیط آرامی دارد و جمعیت این شهر ۱۰۵۰۰۰ نفر می باشد. هر ساله جشنواره های بسیاری در شهر کووییو برگزار می شود.

ساوونلینا Savonlinna Campus

کمپس ( پردیس ) ساوونلینا  (Savonlinna ) که در شهر ساوونلینا  که شهر کوچکی با جمعیت ۳۶۰۰۰ نفر می باشد و در نزدیکی دریاچه سایما (Saimaa ) که بزرگترین دریاچه فنلاند است قرار گرفته است. این شهر دارای طبیعت بسیار بکری می باشد و محیطی آرام و بدون هیاهو دارد.

لازم به ذکر است که تمام خدمات به دانشجویان مثل خدمات پزشکی و … در کمپسها ارائه می شود.

دانشگاه فنلاند شرقی یک دانشگاه چند رشته ای،  می باشد که بیشتر از ۱۰۰ رشته را در چهار دانشکده: دانشکده فلسفه، دانشکده علوم و جنگلداری، دانشکده علوم بهداشت و دانشکده علوم اجتماعی و مطالعات کسب و کار ارائه می نماید.

دانشگاه تامپر (University of Tampere )

دانشگاه تامپر فنلاند که در شهر تامپر قرار دارد. این دانشگاه ابتدا در شهر هلسینکی تاسیس شد و در سال  ۱۹۶۰ میلادی به شهر تامپر منتقل شد.  این دانشگاه از دانشکده های موسسه فن آوري زيست پزشکي و دانشکده علوم اطلاعات، دانشکده مدیریت، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده مطالعات زبان و ترجمه و ادبیات، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده ارتباطات و رسانه و تئاتر و دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی تشکیل شده است.

دانشگاه تورکو (University of Turku)

دانشگاه تورکو در سال ۱۹۲۰ میلادی و در شهر تورکو فنلاند تاسیس شده است. شهر تورکو در ساحل جنوب غربی فنلاند می باشد. این دانشگاه دارای ۶ دانشکده ( دانشکده علوم انسانی، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی، دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده آموزش و پرورش ) و یک مدرسه اقتصاد می باشد که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری رشته های متنوعی را ارائه می نماید.

دانشگاه اولو (University of Oulu)

دانشگاه اولو فنلاند در سال ۱۹۵۸ در شهر اولو فنلاند تاسیس شد. شهر اولو بزرگترین شهر شمال فنلاند می باشد و دانشگاه اولو یکی از بزرگترین دانشگاه های فنلاند می باشد که در سال ۲۰۱۵ میلادی در حدود ۱۶۰۰۰ دانشجو دارد. دانشگاه اولو از دانشکده های بیوشیمی و پزشکی و مولکولی، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده علوم انسانی، دانشکده دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی برق، دانشکده علوم، دانشکده پزشکی، دانشکده فنی  و مدرسه کسب و کار اولو تشکیل شده است. دوره های دکتری بسیاری در دانشگاه اولو فنلاند به دانشجویان ارائه می شود که با جذب دانشجویان برتر پروژه های تحقیقاتی بسیار زیادی توسط دانشگاه انجام می شود.

دانشگاه واسا (University of Vaasa)

دانشگاه واسا فنلاند در شهر واسا قرار دارد و در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است که هم اکنون دانشگاه واسا از سه دانشکده ( دانشکده فلسفه، دانشکده کسب و کار و دانشکده فناوری ) تشکیل شده است

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

آلمان

آلمان به دلایل بسیار محکم و قانع کننده‌ای محبوب‌ترین کشور جهان برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. این کشور یکی از بالاترین حمایت‌ها را در میان سایر کشورهای دنیا از دانشجویان بین‌المللی به عمل می‌آورد. در آلمان هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی مشابه دانشجویان شهروند این کشور است و در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور حتی تسهیلات تحصیل رایگان نیز در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

از این‌رو آلمان یکی از کم‌هزینه‌ترین کشورهای دنیا برای تحصیلات عالی به‌حساب می‌آید. علاوه بر آن زبان انگلیسی روز به روز بیشتر در دانشگاه‌های این کشور به زبان اصلی تدریس می‌شود، تا جایی که در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور می‌توانید تحصیلات دوره کارشناسی یا تکمیلی خود را بدون شرکت در حتی یک کلاس آلمانی زبان به پایان ببرید. در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های آلمان معرفی می شوند.

دانشگاه فریه برلین (Freie University of Berlin)

این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی آلمان و بزرگ‌ترین دانشگاه از چهار دانشگاه تحقیقاتی برلین است، در نظر دارد در آینده‌ای نه چندان دور یک‌سوم از جمعیت دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین‌المللی انتخاب کند. دانشگاه فریه برلین در رتبه‌بندی کیو اس (QS World University Rankings) که هرساله بهترین دانشگاه‌های جهان را در فهرست سالانه خود منتشر می‌کند، در رتبه ۸۷ دنیا قرار گرفته است و در رشته‌های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی یکی از بهترین‌ها در جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه در کشورهای ایالات‌متحده، بلژیک، روسیه، مصر، چین و هندوستان دفاتر رسمی دارد، که به ارتباط با دانشگاه‌های این کشورها و جذب دانشجویان مستعد این کشورها مبادرت می‌ورزند.

دانشگاه هومبولت برلین (Humbolt University of Berlin)

بیش از ۱۰ درصد  از جمعیت دانشجویان دانشگاه هومبولت که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های برلین است را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. در سال ۲۰۱۳- ۲۰۱۲ این دانشگاه در فهرستی که نشریه تایم برای رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های آموزش عالی جهان منتشر کرد، رتبه ۹۹ ام دنیا را به خود اختصاص داد. هومبولت یکی از دانشگاه آلمان با تمرکز ویژه بر روی تحقیقات است که مشهورترین اساتید جهان در رشته‌های تاریخ علم، اقتصاد کمی و هواشناسی و تغییرات آب و هوایی را در خود جای داده است.  این دانشگاه یکی از مناسب‌ترین دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان علاقه‌مند به تحقیقات علمی است.

دانشگاه فنی مونیخ (Technical University Munich)

دانشگاه فنی مونیخ یا TUM با رتبه ۵۳ ام بهترین جایگاه  از میان دانشگاه‌های آلمان را در فهرست رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص داده است. این دانشگاه هم‌اکنون با ۵۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی، ۱۶ درصد از جمعیت دانشجویان خود را از دانشجویان بین‌المللی پذیرفته است. این دانشگاه در زمینه‌های فنی، همچون رشته‌های مهندسی شهرت و اعتبار خاصی دارد و با بسیاری از دانشگاه‌های مشهور ایالات‌متحده از جمله دانشگاه‌های MIT، استنفورد، کرنل و جورجیا تک (Georgia Tech) همکاری نزدیکی دارد. این دانشگاه همچنین با بهترین دانشگاه‌های سرتاسر اروپا و آسیا همکاری‌های علمی بسیار قوی دارد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (Ludwig Maximilian University of Munich)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ  یا LMU یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان است که در رتبه‌بندی بین‌المللی کیو اس در رتبه ۶۰ ام جهان و پس از دانشگاه‌های فنی مونیخ و هایدلبرگ (Heidelberg University) در رتبه سوم برترین دانشگاه‌های آلمان قرار گرفته است. حدود ۱۵ درصد از جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. دانشگاه LMU در بیش از صد رشته و زمینه تحقیقاتی فعالیت می‌کند و کلاس‌های انگلیسی زبان در این دانشگاه به ویژه در رشته‌های بازرگانی، مدیریت، روانشناسی و فیزیک به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است.

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

این دانشگاه که در سال ۱۳۸۶ میلادی بنا شده، با رتبه ۵۵ام بهترین دانشگاه‌های دنیا، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپای غربی به شمار می‌رود. رشته‌های علوم پایه این دانشگاه از سایر رشته‌های آن نیز وضعیت بهتری دارند. ۲۰ درصد جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی که از ۱۳۰ کشور جهان گرد هم آمده‌اند، تشکیل می‌دهند. هم‌چنین حدود یک‌سوم دانشجویان دکتری در این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی هستند. به خاطر داشته باشید که اغلب دوره‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می‌شوند و اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ را دارید باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

دانشگاه بین‌المللی شیلر (Schiller International University)

دانشگاه بین‌المللی شیلر، با پردیس‌های متعدد در اروپا و آمریکا یک دانشگاه بین‌المللی به معنای واقعی است. پردیس اصلی این دانشگاه در ایالت فلوریدا آمریکا واقع شده، اما قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پردیس این دانشگاه در هایدلبرگ آلمان قرار دارد. این دانشگاه در ابتدا برای دانشجویان آمریکایی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان  را داشتند، تأسیس شد. در حال حاضر دانشجویانی از ۱۰۰ کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. سیستم آموزشی این دانشگاه کاملا مطابق با سیستم آموزشی ایالات‌متحده است و مدرک تحصیلی اخذ شده در این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایالات‌متحده قرار می‌گیرد. تمامی کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و بیش‌تر آموزشی مبتی بر کار در دستور کار این دانشگاه قرار دارد، که شامل دوره‌های دوساله و چهارساله می‌شود.

دانشگاه Hochschule فورت وانگن (Hochschule Furtwangen University)

دانشگاه هوشخوله فورت وانگن یا به اختصار HFU، دانشگاهی کوچک واقع در ایالت بادن-وورتمبرگ است که روی  علوم کاربردی تمرکز بیشتری دارد. با وجود وسعت کم، این دانشگاه در زمینه مدیریت بازرگانی بین‌المللی در رتبه دوم آلمان قرارگرفته و در رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر اعتبار خاصی دارد. دانشگاه هوشخوله فورت وانگن که ۱۳ درصد از دانشجویان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند، از لحاظ رضایت دانشجویان بین‌المللی در رتبه اول کشور قرار گرفته است. این دانشگاه با بیش از ۱۰۰ دانشگاه معتبر بین‌المللی همکاری‌های نزدیک علمی دارد.

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

دانشگاه فرایبورگ آلمان که در ایالت بادن-وورتمبرگ  واقع شده و ۱۶ درصد از جمعیت دانشجویانش را دانشجویان بین‌المللی از ۱۲۰ کشور جهان تشکیل داده‌اند، برای دانشجویان بین‌المللی برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است. در مرکز آموزش زبان این دانشگاه، دوره‌های فشرده آموزش زبان آلمانی برگزار می‌شود، که محبوب دانشجویان بین‌المللی است و در تعطیلات بین‌ترم هر سال دانشجویانی از بیش ۵۰ کشور دنیا در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل

برای کسب اطلاعات بیشتر در این موضوع و یا دریافت مشاوره ی رایگان در زمینه ی اعزام دانشجو به خارج از کشور، با موسسه تعالی اندیش راه دانش تماس بگیرید.

بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل
به این مقاله امتیاز دهید

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.