مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور

اعتبار و رسمیت مراکز اعزام دانشجو برای متقاضیان بسیار مهم است. همین چندی  پیش بود که مجوز ۷۲ موسسه رسمی اعزام دانشجو توسط کارگروه نظارت بر موسسات اعزام دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران لغو شد.  البته برخی از موسسات غیر مجاز هم همچنان به اعزام دانشجو اقدام می کنند. به نظر می رسد، مقوله توجه به موسسات اعزام دانشجوی مجازی و آگاهی مخاطبان به شیوه های تعامل با این مجموعه ها می بایست پر رنگ تر شود. اما به نظر شما بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور کدامین موسسه ها هستند؟

بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور

اشتیاق ایرانیان به تحصیل در خارج از کشور به خصوص کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، از دیرباز تا کنون وجود داشته و بر اساس آمارهای چند دهه اخیر، شمار مخاطبان تحصیل در خارج از مرزها افزایش چشمگیری را نشان می دهد. علاقمندان ایرانی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات علمی خارج از کشور، از جمله دانشجویان موفق و گسترده خارجی هستند که شمار قابل توجهی از آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و حتی پسا دکترا در برترین دانشگاه های غربی مشغول به تحصیل و تحقیق هستند. برخی از دانشگاه های غربی، مانند کشورهای سوئد و آلمان و آمریکا و کانادا، پاتوق جهانی دانشجویان ایرانی در خارج از کشور به شمار می روند و تا پیش از گران شدن نرخ ارز، مالزی و هندوستان نیز در زمره این پاتوق های دانشجویی در قاره کهن به شمار می رفت.

نکاتی در انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور

به خاطر عدم قطعیت در خدمات و ریسک تعامل با این مجموعه های مجازی غیر نشان دار، مسئولان مرتب توصیه می کنند که از دریافت خدمات موسسات و مجموعه های مجازی که مجوزهای قانونی را در اختیار ندارند خودداری کنید. متاسفانه در ۲۰ سال اخیر، بارها مشاهده شده که مجموعه ای، پس از دریافت هزینه از دانشجوی غافل، در ارائه خدماتی که قولش را داده بود با مشکل مواجه شده و متاسفانه دانشجویان بخت برگشته، یا نتوانستند به اصل پولی که داده بودند برسند و یا این که عطایش را به لقایش بخشیدند. بنابراین، به شما توصیه میکنیم که در صورتی که خواهان تحصیل در خارج از کشور از طریق مشاوره مراکزی هستید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور

کانون موسسات رسمی اعزام دانشجو به خارج از کشور، رسمی ترین مجموعه فعال در این عرصه می باشد که اطلاعات لازم درباره موسسات مجوز دار و استعلام درباره مجموعه هایی که در این زمینه فعال هستند، از طریق این کانون امکان پذیر هست. برای کسب اطلاعات بیشتر و تعامل با کانون، به نشانی اینترنتی به آدرس: http://www.ssri.ir مراجعه کنید.

فهرست کامل و به روز شده موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور را همواره از سایت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری کشورمان استعلام کنید. این فهرست در نشانی سایت مزبوز در دسترس است. این فهرست هرساله به روز میشود و معتبرترین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجوی به حارج از کشور هست که ایرانیان می توانند از ان استفاده کنند.

موسسات اعزام دانشجو دارای مجوز قانونی از وزارت علوم هستند و این مجوز، دائمی صادر نمی شود. برای همین، همواره به اعتبار این موسسات از فهرست سایت وزارت علوم توجه کنید.

موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور، همواره نیازمند دریافت مدارک تحصیلی و شغلی کامل شما برای رایزنی با دانشگاه های هدف مورد نظرتان هستند. تلاش کنید مدارک کافی و مستند که به زبان انگلیسی ترجمه و ممهور به مهر وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری باشد، به موسسات ارائه کنید تا کار بررسی پرونده شما تسریع و تسهیل شود.

با موسسات اعزام دانشجو پیش از هر گونه قرارداد، ابتدا درباره سابقه فعالیت اجرایی آن ها درباره پذیرش و بورس تحصیلی دانشجویان قبلی استعلام کنید و صحت آن را بررسی نمایید.

اگر به موسسه مجازی مراجعه کردید، درباره موفقیت های ان ها درباره اعزام دانشجو به دانشگاه هدفی که مد نظر دارید، رایزنی کنید.

اگر با موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو در اینترنت مواجه شدید، مراتب را به پلیس سایبر CYBERPOLICE.IR‌ اعلام کنید.

بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور

موسسه ی تعالی اندیش راه دانش با چندین سال سابقه ی کار مفید موفق شده است به یکی از بهترین مراکز اعزام دانشجو در ایران تبدیل شود. این موسسه توانسته است در تمامی سال های فعالیت مجوز های لازم از وزارت علوم و تحقیقات و همچنین کانون موسسات و شرکت های اعزام دانشجو به خارج از کشور را بدست آورد و شما میتوانید با مراجعه به سایت آنها از اعتبار این موسسه اطمینان حاصل کنید. پس اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اتریش، فنلاند یا ایرلند شمالی را دارید می توانید با ما تماس بگیرید و به رایگان از راهنمایی های کارشناسان با تجربه ی ما استفاده کنید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.