مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

اتریش مقصدی ایده آل برای بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان است! تحصیل در اتریش فوق لیسانس، تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی که قصد ادامه تحصیل درخارج از کشور را دارند می باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش دارای مزایای بسیاری است که شما عزیزان با دنبال کردن این مقاله می توانید نسبت به آن آگاه شوید. از جمله مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش برای دانشجویان بین المللی شرایط تحصیل رایگان در این کشور می باشد که همین امر باعث شده دانشجویان زیادی هر ساله از سراسر جهان برای تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش جذب این کشور شوند. از طرفی سطح آموزشی بالا و قوی، دانشگاه های برتر و سطح اجتمایی و زندگی بالا از جمله دلایل دیگریست که دانشجویان به تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش علاقه نشان می دهند. شما عزیزان با دنبال کردن این مقاله می توانید به پاسخ سوالاتی ازجمله تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش چگونه است و آیا می توان اقامت دائم اتریش را از طریق تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش کسب کرد؟ چگونه می توان تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش را به دست آورد؟ آیا تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش شرایط خاصی دارد؟ بعد از تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش شرایط کاریابی در اتریش چگونه است؟ آیا بهترین راه برای اخذ اقامت اتریش گرفتن ویزای تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش است؟ دست یابید.

تحصیل در فوق لیسانس در اتریش

تحصیلات در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش بصورت رایگان ( و فقط با پرداخت ۷۲۰ یورو در هر ترم )صورت می گیرد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش به افرادی توصیه می شود که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و اخذ اقامت کشوری اروپایی را دارا می باشند ولیکن استطاعت مالی پرداخت هزینه های زیاد تحصیل در کشورهایی نظیر انگلستان، آمریکا و استرالیا را ندارند.

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کشور اتریش پس از اتمام تحصیل خود مجوز حضور یک ساله ای در این کشور را دارا خواهند بود تا قادر باشند تا با یافتن شغلی مناسب، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور اتریش نمایند.

مدارک مورد نیاز تحصیل در اتریش فوق لیسانس

 • اخذ مدرک گواهی اشتغال به تحصیل ترجمه شده به زبان آلمانی در مقطع تحصیلی مربوطه
 • ترجمه مدرک تحصیلی لیسانس و ریز نمرات آن که به زبان آلمانی ترجمه شده باشد.
 • در صورت وجود مدرک تحصیلی کاردانی ترجمه آن و ریز نمرات به زبان آلمانی
 • ترجمه آلمانی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
 • ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات آن
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • کامل کردن فرم پذیرش اولیه دانشگاه مورد نظر
 • ارائه رزومه تکمیل شده و مدارک قابل استعلام
 • اخذ و ارائه توصیه نامه برای دانشگاه از دو استاد در دانشگاه های ایران
 • ارائه انگیزه نامه برای رشته منظور در دانشگاه مورد نظر اتریش

تحصیل در فوق لیسانس در اتریش

زبان تدریس در اتریش

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش به زبان انگلیسی ارائه می شوند ولی رشته های علوم انسانی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم مدیریتی به زبان آلمانی ارائه می گردند. ولیکن دانشجویان می توانند قبل از ورود به دانشگاه دوره های زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2 ( سطح پشرفته ) زبان آلمانی در کالج های زبان آلمانی کشور اتریش و با هزینه ای در حدود ۴۲۰ یورو در هر ۳ ماه یادگیری نمایند.

مزایای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش

 • تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس
 • اجازه کار پاره وقت به دانشجو
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • یک سال فرصت کاریابی بعد از پایان تحصیلات
 • اجازه حضور همسر و فرزندان در دوران تحصیل در اتریش
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس اتریش
 • و …

مواردی که اشاره شد از مزایای تحصیل در اتریش می باشند. همان طور که گفته شد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان می باشد و تنها هزینه ثبت نام در حدود 350 تا 750 یورو در هر ترم را دارد.

هر دانشجو در هفته اجازه کار 20 تا 30 ساعته را دارد که می تواند با کار دانشجویی عمده هزینه زندگی خود را پوشش دهد.
همسر و فرزندان دانشجو می توانند در دوران تحصیل در اتریش حضور داشته باشند وبه همه افراد خانواده کارت اقامت دریافت می نمایند.
دانشجو و همراهان از بیمه های درمانی کاملا رایگان برخوردار می باشند.

بعد از هر مقطع تحصیلی به دانشجو کارتی با عنوان کارت سفید-قرمز- سفید تعلق می گیرد که با این کار اجازه دارند پس از تحصیل به مدت یک سال در اتریش در جستجوی کار باشند و هنگامی که کار مناسب را یافتند ویزای شخص به ویزای کاری تبدییل شده و پس از چند سال شخص می تواند برای دریافت اقامت دائم اتریش اقدام نماید.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش عدم نیاز به مدرک زبان می باشد. در بسیاری از دانشگاه های اتریش تحصیل به زبان آلمانی می باشد و این در حالی است که برای دریافت پذیرش از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد و شخص می تواند پس از مراجعه به اتریش، زمان 2 ساله ای از دانشگاه درخواست نماید تا بتواند که سطح زبان آلمانی خود را به حد قابل قبولی برساند. البته دانشگاه 2 سال وقت در اختیار دانشجو قرار می دهد ولی بسیاری از دانشجویان در زمانی بسیار کمتر به سطح قابل قبولی از زبان آلمانی می رسند و برای ادامه تحصیل در کلاسهای دانشگاه شرکت می نمایند.

ذکر این نکته نیز الزامی است که در صورتی که رشته شخص به زبان انگلیسی در دانشگاه ارائه گردد، از دانشجو درخواست مدرک زبان انگلیسی می شود که معمولا آیلس 6.5 مورد قبول واقع خواهد شد. البته همه دانشجویان می توانند در کنار تحصیل به فراگیری زبان آلمانی نیز بپردازند.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه در مقطع فوق لیسانس، دانشجویان باید مدرک لیسانس، دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه ارائه نمایند. البته علاوه بر مدارک تحصیلی، مدارک دیگری نیز باید به دانشگاه ارائه شود. برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید به شرایط تحصیل در اتریش مراجعه بفرمایید.

تحصیل در فوق لیسانس در اتریش

در صورتیکه جهت مهاجرت به اتریش و تحصیل رایگان در اتریش و دریافت ویزای دانشجویی نیاز به مشاوره بیشتر داشتید می توانید با مشاورین موسسه تعالی اندیش راه دانش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنان بهره مند شوید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.