تحصیل در اتریش پزشکی

امروزه اغلب افراد در سراسر دنیا خواهان مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن اروپایی می باشند. یکی از راحت ترین و البته پرطرفدار ترین راه های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. کشور اتریش واقع در اروپای غربی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد که از نظر علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته و همه ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا جهت تحصیل در اتریش در رشته های پرطرفدار همچون پزشکی و دندانپزشکی به این کشور مهاجرت می نمایند. در این مقاله از موسسه تعالی اندیش راه دانش، قصد داریم شرایط تحصیل در اتریش پزشکی را بررسی نماییم.

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل در اتریش پزشکی – مراحل تحصیل پزشکی در اتریش

یکی از الزامات پذیرش برای رشته های پزشکی در دانشگاه های اتریش این است که متقاضیان می بایستی تاییدیه قبولی در این رشته ها را در کنکور سراسری ایران داشته باشند و یا در ایران دانشجوی یکی از این رشته ها باشند برای مثال برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش باید همین رشته ها را در ایران در دانشگاه سراسری ایران پذیرفته شده باشید و با ارائه مدرک تاییدیه سازمان سنجش ایران وارد دوره های پزشکی در دانشگاه های اتریش شوید.

یکی دیگر از راه های پذیرش در دوره های پزشکی اتریش بدون قبولی در کنکور سراسری ایران این است که دانشجو می تواند از دانشگاه های اتریش پذیرش مشروط اخذ کند. در این حالت دانشجو یک سال و نیم مهلت دارد تا پس از ورود به اتریش زبان آلمانی و برخی از دروس پایه را در یک کالج فرا بگیرد و سپس در آزمون ورودی شرکت کنند و بسته به نمره اخذ شده وارد دوره های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شود.

البته گفتنی است دوستانی معتقدند فراگیری زبان در کشور مقصد با توجه به حضور در جوی که همه به آن زبان صحبت میکنند راحتر است، که قطعا این نظر هم قابل احترام است.

دانشگاه علوم پزشکی وین

از دیگر مزایای تحصیل پزشکی در اتریش و یا حتی مهم ترین مقوله، مورد تایید بودن مدارک دانشگاه های اتریش در تمامی کشورهای معتبر جهان است. به همین دلیل هرساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا شانس خود را برای تحصیل پزشکی در اتریش امتحان می کنند، و همه ی این مطالب به دلیل بالا بودن سطح علمی سیستم اموزشی اتریش است. که قطعا برای دانشجویانی که فقط به منظور کسب علم وارد این صحنه می شوند، مهم ترین مزیت این کشور به حساب می آید.

در این راستا باید به یکی از معتبر ترین بیمارستان-دانشگاه های اروپا با نام دانشگاه علوم پزشکی وین اشاره کنیم. این دانشگاه یکی از معتبر ترین مراکز علمی و آموزشی اروپا به حساب می آید. در واقع این مرکز آموزشی بزرگترین و قدیمی ترین بیمارستان-دانشگاه اروپاست.

تحصیل در اتریش در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی وین ۶ سال به طول می انجامد و دانشجویان ابتدا میبایست در امتحان ورودی دانشگاه که شامل دروس شیمی، زیست، هوش و درک مطلب می شود شرکت کرده و نمره قبولی را اخذ نمایند. شهریه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی وین در هر ترم حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد که با توجه به رشته تحصیلی متغیر می باشد

البته شایان ذکر است که کلیه دروس دانشگاه پزشکی وین، به زبان آلمانی تدریس می شود و طبیعتا ارایه مدرک آلمانی در این دانشگاه الزامی است.

تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه های تحصیل تخصصی پزشکی در اتریش

دانشگاه های اتریش در عین بالا بودن سطح کیفیت از نظر بحث هزینه ها یکی از منعطف ترین مراکز آموزشی در این بحث هستند، تا جایی که می توان گفت لیست هزینه های تحصیل پزشکی در اتریش در بین کشورهای با این کیفیت علمی، از ارزان ترین دوره های آموزشی است. شهریه تحصیل در اتریش در دانشگاههای دولتی در حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو در هر ترم می باشد.

البته نوع دانشگاه، رشته، مقطع تحصیلی، تسلط به زبان و… در بحث هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود. اما مطلب مورد نظر به صرفه بودن این مخارج نسبت به کشورهایی با همین سطح کیفی آموزش است.

مجموع هزینه های زندگی در اتریش اعم از هزینه مسکن و خورد و خوراک بیمه به طور متوسط بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد و برای اینکه دانشجویان بتوانند از پس مخارج تحصیل خود برآیند می توانند بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند که معمولا بابت هر ساعت کار دانشجویی در اتریش دانشجو می تواند ۷ تا ۸ یورو دریافت کند.

هزینه زندگی برای متقاضیان تحصیل در اتریش با توجه به نحوه زندگی هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت اگر دانشجویان سکونت در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب نمایند در ماه می بایست مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو پرداخت نمایند. هزینه خوراک در ماه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو و سایر هزینه ها مانند: هزینه های پوشاک، رفت و آمد و… حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو را شامل می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • اصل و کپی پاسپورت
  • معرفی یک حساب بانکی با موجودی حداقل ۱۰۰۰۰ یورو جهت اثبات پشتوانه مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • اصل و کپی شناسنامه
  • مدرک زبان B2 آلمانی
  • عکس رنگی
  • در صورت تاهل ارائه قباله ازدواج
  • لازم به ذکر است که تمامی مدارک می بایست به زبان آلمانی ترجمه شوند.

تحصیل پزشکی در اتریش

پذیرش در رشته پزشکی اتریش کار دشواری است که بهتر است راهنمايي هاي آن را به یک موسسه مهاجرتي به اتریش که در این زمینه مهارت دارد واگذار نمایید این مقاله متعلق به موسسه تعالی اندیش راه دانش می باشد، شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط تحصيل و اعزام دانشجو به اتریش و آشنایی با شرایط تحصیل دندانپزشکی در اتریش به صورت تضمینی با مشاورین معتبر این موسسه تهران تماس حاصل فرمائید.

تحصیل در اتریش پزشکی
۵ امتیاز از ۱ رای

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.