مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا، چرا و چگونه؟ قاره اروپا یکی از مقاصد اصلی برای دانشجویان جهت مهاجرت و ادامه تحصیل می باشد. قاره اروپا به ویژه برای دانشجویانی که می خواهند تحصیل کنند (به ویژه تحصیل رایگان) و اخذ ویزای دانشجویی (ویزای تحصیلی) و نهایتا اخذ اقامت و تابعیت داشته باشند بسیار مناسب می باشد. دانشگاه های اروپا معمولا از نظر رتبه بندی دانشگا هی در رتبه خوبی قرار دارند. در این مقاله قصد داریم که تحصیل در اروپا به خصوص تحصیل رایگان در اروپا را شرح دهیم و کشورهایی که در قاره اروپا قرار دارند و دانشجوی خارجی می پذیرند بدین مفهوم که می توان ویزای دانشجویی و اقامت تحصیلی را اخذ کرد را به طور خلاصه شرح دهیم. در ابتدا در مورد قاره اروپا توضیحاتی ارایه می کنیم و سپس موضوع تحصیل در اروپا به خصوص تحصیل رایگان در اروپا را توضیح می دهیم.

تحصیل در اروپا

قاره اروپا

قاره اروپا در نیمکره شمالی کره زمین قرار گرفته است و از نظر اندازه بعد از اقیانوسیه دومین قاره کوچک زمین میباشد. این قاره به دلیل آب و هوای پرباران قاره سبز نیز نامیده میشود. وسعت قاره اروپا در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع میباشد. این قاره به نسبت مساحت آن قاره پر جمعیتی میباشد و جمعیتی بالغ بر 730 میلیون نفر در این قاره زندگی میکنند. اگر بخواهیم در مورد مردم قاره اروپا صحبت کنیم باید بگوییم که مردم اروپا از اقوام مختلفی هستند و به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، هلندی، دانمارکی، اسپانیولی، روسی، مجاری، یونانی، ایتالیایی، نروژی و فنلاندی صحبت می کنند. مردم این قاره بسیار پرکار هستند و همین باعث شده که اکثر کشورهای اروپایی اقتصاد پررونقی داشته باشند. و در واقع این قاره از ثروتمندترین قاره های باشد.

اروپا را عموما به دو بخش اروپای شرقی و اروپای غربی تقسیم بندی می کنند. البته این تقسیم بندی در هیچ پیمان یا توافق نامه ای ذکر نشده و این تقسیم بندی به سالهای قبل برمیگردد که کشورهای اروپای شرقی پیرو شوروی سابق بودند. توافق نامه و پیمان هایی که در اروپا وجود دارد ولی از مهمترین این پیمانها میتواند به پیمان شینگن و پیمان ناتو اشاره کرد.

تحصیل در اروپا

تحصیل در کشورهای اروپایی و در هر کدام از کشورهای این قاره دارای شرایط متفاوتی میباشد. که بستگی به قوانین هر کشور دارد. در تعدادی از کشورهای اروپایی تحصیل به صورت رایگان می باشد و در تعدادی از این کشورها ی قاره اروپا هزینه تحصیل بسیار اندک میباشد و در تعدادی دیگر از کشورهای قاره اروپا تحصیل به صورت هزینه دار می باشد.

تحصیل در اروپا

بهترین کشورها برای تحصیل در اروپا

آلمان

علاقه به تحصیل در آلمان در دانشجویان بین المللی روز به روز در حال افزایش می باشد و دلیل آن را می توان در رایگان بودن تحصیل در دانشگاههای دولتی در مقطع کارشناسی دانست. اگرچه دانشجویان باید هزینه ناچیزی (150 تا 250 یورو سالیانه) برای خدمات اداری دانشگاه بپردازند. رایگان بودن تحصیل در کنار شرایط مناسب اقتصادی آلمان و سیستم آموزشی با کیفیت بالا، آلمان را به انتخاب مطلوب دانشجویان بین المللی و والدین آنها تبدیل کرده است. کشور آلمان با داشتن 40 دانشگاه در میان دانشگاههای برتر جهان فقط آمریکا و انگلستان را بالاتر از خود در این رده بندی می بیند.

البته ذکر این نکته ضروری است که اگر قصد تحصیل رایگان در آلمان دارید توصیه میکنیم که تعجیل کنید زیرا از سال 2017 به بعد دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در ایالت هایی مانند Baden-Württemberg باید شهریه 1600 یورویی برای هر ترم پرداخت کنند که این می تواند نشانگر پایان تحصیل رایگان در آلمان در آینده ای نه چندان دور باشد.

در نهایت اگر موفق شدید که برای تحصیل در آلمان پذیرش بگیرید تنها هزینه ای که باید در نظر داشته باشید هزینه زندگی در آلمان است که به صورت میانگین در حدود 8000 تا 9000 یورو در سال برای یک دانشجو محاسبه شده است.

تحصیل در اروپا

فرانسه

فرانسه به اندازه آلمان به عنوان مقصدی برای تحصیل رایگان در سطح دنیا شناخته شده نیست ولی دانستن این موضوع که امکان تحصیل تقریباً رایگان در فرانسه فراهم می باشد می تواند دانشجویان بین المللی زیادی را سورپرایز کند. به هر حال تحصیل در دانشگاههای دولتی فرانسه در مقطع کارشناسی تنها با هزینه ناچیز 200 یورو در سال امکان پذیر است اگرچه این عدد در برخی رشته ها مانند علوم پزشکی بیشتر می باشد.

همانند آلمان که تحصیل رایگان به زبان آلمانی انجام می شود زبان تحصیل در فرانسه در دانشگاههای دولتی در مقطع کارشناسی فرانسوی است اگرچه در مقطع ارشد و دکترا رشته های زیادی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

هزینه زندگی در فرانسه به صورت میانگین 9000 تا 10.000 یورو در سال تخمین زده می شود در حالیکه اگر قصد زندگی و تحصیل در شهر پاریس را دارید باید انتظار هزینه های بیشتری داشته باشید زیرا پایتخت فرانسه یکی از گرانترین شهرهای دنیا برای زندگی است.

کشورهای شمال اروپا (نروژ، دانمارک، فنلاند، ایسلند و سوئد)

کشورهای شمال اروپا که اصطلاحاً آنها را Nordic countries می نامند شامل نروژ، دانمارک، فنلاند، ایسلند و سوئد با داشتن سیستم آموزشی مدرن، طبیعت بی نظیر و سیاستهای آزادی خواهانه از گزینه های مطلوب دانشجویان بین المللی برای تحصیل رایگان به شمار می روند.

نروژ: تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی به زبان نروژی برای دانشجویان بین المللی رایگان است و مدرک دال بر تسلط به زبان نروژی از پیش نیازهای اخذ پذیرش محسوب میشود. همچنین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا رشته های زیادی به زبان انگلیسی تدریس می شوند اگرچه شرایط تحصیل رایگان در این مقاطع نیز وجود دارد.

دانمارک و سوئد: تحصیل رایگان در این دو کشور فقط برای دانشجویان اروپایی مقدور می باشد و دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد باید شهریه ای معادل 7000 تا 18000 یورو در سال پرداخت کنند. اگرچه تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک و سوئد به صورت فول فاند می باشد و دانشجویان ممتاز بین المللی می توانند با تحصیل رایگان در این مقطع، حقوق هم دریافت نمایند.

فنلاند: تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجویان غیر اروپایی از ترم پاییز سال 2017 به بعد به پایان می رسد و این دانشجویان باید شهریه تحصیلی معادل 1600 یورو در سال برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد پرداخت کنند ولی تحصیل در مقطع دکترا همچنان برای تمام دانشجویان رایگان می باشد.

ایسلند: تحصیل در 4 دانشگاه دولتی این کشور برای تمام دانشجویان رایگان است و تنها هزینه ای معادل 400 یورو برای خدمات دانشگاهی دریافت می شود.

تحصیل در اروپا

اگر به تحصیل در یک کشور پیشرفته و دانشگاه های معتبر فکر می کنید و نیاز به راهنمایی و مشورت دارید با ما تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان موسسه تعالی اندیش راه دانش استفاده کنید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.