مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

ادامه تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان

آیا ادامه تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟ امکان تحصیل بدون مدرک زبان در خارج از کشور، (تحصیل بدون تافل، تحصیل بدون آیلتس) برای بسیاری از متقاضیان پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور خبر بسیار خوبی محسوب می‌شود. دانشگاه های بسیار زیادی در سرتاسر دنیا، از شروط اصلی و اولیه پذیرش دانشجو را داشتن مدرک زبان از جمله مدرک IELTS با نمره بالا اعلام می کنند. و امکان ادامه تحصیل بدون مدرک زبان در این دانشگاه ها غیرممکن است.

برای بسیاری از افرادی که به دلایل مختلف در فرصت کم و با عجله قصد پذیرش گرفتن ازدانشگاه های اروپا و آمریکا را دارند، فرصت کافی برای گرفتن مدرک زبان در این فرصت کوتاه وجود ندارد. پس به دنبال بررسی امکان تحصیل بدون مدرک زبان در اروپا یا آمریکا هستند.

ادامه تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان

خبر خوش برای این دسته از متقاضیان این است که دانشگاه ها در برخی از کشورها بدون داشتن مدرک زبان نیز به پذیرش دانشجو اقدام می کنند. اما لازم به ذکر است که این پذیرش مشروط است. بدین ترتیب که دانشجو باید یک دوره کالج را که مدت زمان آن متناسب با دانشگاه و کشور مورد نظر متفاوت است، سپری کند. پس از به پایان رساندن دوره کالج در همان کشور مورد نظر… در آزمون زبانی که مورد تأیید دانشگاه می باشد شرکت کند و حداقل نمره قبولی را کسب کند. در این صورت است که پذیرش او کامل می گردد و ویزای تحصیلی او صادر می گردد

یکی از بهترین کشورها برای کسانی که می خواهند بدون مدرک زبان در دانشگاه های معتبر و بین المللی تحصیل کنند کشور زیبای اتریش می باشد.

ادامه تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان

تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش

کشور اتریش یکی از معتبرترین مقاصد تحصیلی در اروپا به شمار می رود که دارای دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر بسیار است که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشند. مزایایی چون کیفیت زندگی عالی، دانشگاه های معتبر در سطح بین المللی و به ویژه شرایط تحصیل رایگان در اتریش (هزینه ناچیز برای هر ترم) کشور اتریش را به یکی از گزینه های محبوب برای هموطنان ایرانی تبدیل کرده است به همین دلیل در مطلب این هفته به بررسی شرایط تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان می پردازیم.

دروس دانشگاهی در اتریش در مقاطع مختلف به زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود به این صورت که رشته های مقطع کارشناسی به زبان المانی ولی رشته های متنوعی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شوند. تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان یکی از ایده آل ترین گزینه ها برای متقاضیان ایرانی است که به زبان انگلیسی و آلمانی مسلط نیستند و تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دارند. باید دقت داشته باشید که فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد ایران نمی توانند به صورت پیوسته در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل در اتریش بپردازند بلکه باید ریز نمرات مقطع کارشناسی خود را به دانشگاه ارائه دهند و دانشگاه پس از تطبیق واحدهای پاس شده تعیین می کند که متقاضی از چه ترمی در مقطع کارشناسی باید دوباره شروع به تحصیل کند.

ادامه تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان

این دسته از متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی ندارند بلکه پس از دریافت برگه پذیرش و ورود به خاک اتریش به دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و توسط دانشگاه به کالج زبان معرفی می شوند تا دوره زبان آلمانی را سپری کنند و پس از رسیدن به سطح مطلوب، دوره اصلی خود را در دانشگاه آغاز کنند. دانشجویانی که تا حدودی با زبان آلمانی آشنا باشند می توانند با پاس کردن واحدهایی مانند گرامر، واژگان و غیره به زبان آلمانی وارد دوره اصلی شوند ولی در صورتی که هیچ دانشی در زبان آلمانی نداشته باشند باید در دوره یک ساله شامل سه ترم زبان آلمانی شرکت کنند و پس از کسب حد نصاب لازم به تحصیل در دوره اصلی مشغول شوند. هزینه هر ترم در حدود 440 یورو خواهد بود.

ادامه تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان

چه کسانی می توانند برای تحصیل در اتریش درخواست پذیرش بدهند؟

همه کسانی که واجد شرایط تحصیل در رشته و مقطع مربوطه در کشور مبدا هستند، به طور مثال، دارندگان دیپلم دبیرستان و از همه مهمتر اشتغال به تحصیل دانشگاهی* در کشور ایران در همان رشته و مقطعی که تقاضای پذیرش از دانشگاه های اتریش می شود.

 • دارا بودن شرا یط اعطای ویزا از سوی دولت اتریش
 • فرستادن کلیه مدارک لازم ترجمه و تاًیید شده دادگستری، وزارت امور خارجه و سفارت اتریش در ایران
 • اجازه خروج از کشور ایران
 • چه مدارکی برای پذریش در دانشگاه های اتریش لازم است؟
 • فرم پرشده تقاضای پزیرش از دانشگاه مورد علاقه
 • داشتن گذرنامه معتبر مسافرتی
 • ترجمه رسمی ديپلم با تاًیید طرف دادگستری، وزارت امور خارجه و سفارت اتریش در ایران
 • گواهی گذراندن زبان آلمانی در صورت دارا بودن آن (الزامی نیست اما میتواند مفید باشد) با تاًیید سفارت اتریش در ایران
 • 2 قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • کپی ترجمه رسمی شناسنامه با تاًیید دادگستری، وزارت امور خارجه و سفارت اتریش در ایران
 • گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاهی در رشته مو رد تقاضای پذیرش با تاًییددادگستری، وزارت امور خارجه و سفارت اتریش در ایران که لازم به تذکر است که این گواهی اشتغال به تحصیل به دفعات درخواست می شود
 • ریز نمرات دروس پاس شده در دانشگاه در ایران تاًیید شده ازدادگستری و وزارت امور خارجه و سفارت اتریش در ایران
 • ترجمه گواهی عدم سوء پيشينه با تاًیید دادگستری، وزارت امور خارجه و سفارت اتریش در ایران

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.