مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل در اروپا، چرا و چگونه؟ قاره اروپا یکی از مقاصد اصلی برای دانشجویان جهت مهاجرت و ادامه تحصیل می باشد. قاره اروپا به ویژه برای دانشجویانی که می خواهند تحصیل کنند (به ویژه تحصیل رایگان) و اخذ ویزای دانشجویی (ویزای تحصیلی) و نهایتا اخذ اقامت و تابعیت داشته باشند بسیار مناسب می باشد. دانشگاه های اروپا معمولا از نظر رتبه بندی دانشگا هی در رتبه خوبی قرار دارند. در این مقاله قصد داریم که تحصیل در اروپا به خصوص تحصیل رایگان در اروپا را شرح دهیم و کشورهایی که در قاره اروپا قرار دارند و دانشجوی خارجی می پذیرند بدین مفهوم که می توان ویزای دانشجویی و اقامت تحصیلی را اخذ کرد را به طور خلاصه شرح دهیم. در ابتدا در مورد قاره اروپا توضیحاتی ارایه می کنیم و سپس موضوع تحصیل در اروپا به خصوص تحصیل رایگان در اروپا را توضیح می دهیم.

تحصیل رایگان در اروپا

تا قبل از سال 2014 و پیش از تصویب قوانین جدید نظام آموزشی اروپا، تحصیل در کشور هایی نظیر اتریش، آلمان، فرانسه، نروژ و فنلاند رایگان بودند. اما در سال های اخیر، قوانینی در اتحادیه ی اروپا به تصویب رسیده است که به سبب آن اکثر دانشگاه های کشور های اروپایی پولی شده اند و تحصیل در آنها شامل هزینه شده است. اما همچنان، برخی دانشگاه ها وجود دارند که هزینه ی تحصیل در آنها بسیار پایین بوده که می توان آنها را رایگان قلمداد کرد. برای مثال دانشجویان در دانشگاه های دولتی اتریش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به طور متوسط کمتر از هزار یورو در سال برای تحصیل هزینه پرداخت می کنند که این میزان هزینه، نسبت به دانشگاه های کشورهایی مانند سوئد و غیره که هزینه ی تحصیل در آنها سالانه حدود 12 هزار یورو می باشد، بسیار بسیار پایین تر است و همچنان می توان آنرا رایگان قلمداد کرد.

تحصیل در اروپا

قاره اروپا

قاره اروپا در نیمکره شمالی کره زمین قرار گرفته است و از نظر اندازه بعد از اقیانوسیه دومین قاره کوچک زمین می باشد. این قاره به دلیل آب و هوای پرباران قاره سبز نیز نامیده می شود. وسعت قاره اروپا در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع می باشد. این قاره به نسبت مساحت آن قاره پر جمعیتی میباشد و جمعیتی بالغ بر 730 میلیون نفر در این قاره زندگی می کنند. اگر بخواهیم در مورد مردم قاره اروپا صحبت کنیم باید بگوییم که مردم اروپا از اقوام مختلفی هستند و به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، هلندی، دانمارکی، اسپانیولی، روسی، مجاری، یونانی، ایتالیایی، نروژی و فنلاندی صحبت می کنند. مردم این قاره بسیار پرکار هستند و همین باعث شده که اکثر کشورهای اروپایی اقتصاد پررونقی داشته باشند. و در واقع این قاره از ثروتمندترین قاره های باشد.

اروپا را عموما به دو بخش اروپای شرقی و اروپای غربی تقسیم بندی می کنند. البته این تقسیم بندی در هیچ پیمان یا توافق نامه ای ذکر نشده و این تقسیم بندی به سالهای قبل برمی گردد که کشورهای اروپای شرقی پیرو شوروی سابق بودند. توافق نامه و پیمان هایی که در اروپا وجود دارد ولی از مهمترین این پیمانها می تواند به پیمان شینگن و پیمان ناتو اشاره کرد.

تحصیل در اروپا

تحصیل در کشورهای اروپایی و در هر کدام از کشورهای این قاره دارای شرایط متفاوتی می باشد. که بستگی به قوانین هر کشور دارد. در تعدادی از کشورهای اروپایی تحصیل به صورت رایگان می باشد و در تعدادی از این کشورها ی قاره اروپا هزینه تحصیل بسیار اندک می باشد و در تعدادی دیگر از کشورهای قاره اروپا تحصیل به صورت هزینه دار می باشد.

دانشجویان مقطع دکترا در اتریش نیز مبلغی کمتر از دو هزار یورو در سال بابت تحصیل پرداخت می کنند. به همین خاطر است که در این مقاله تحصیل در اتریش را به عنوان تحصیل رایگان معرفی کرده ایم.

نکته ی جالب این است که دانشگاه های اتریش از اعتبار جهانی بالایی برخوردار هستند و همچنین اتریش در سال 2015 بهترین کشور دنیا شناخته شده است و هزینه های زندگی در آن نیز بسیار کمتر از سایر کشور های اروپایی می باشد.

در واقع شما در یکی از بهترین کشور های اروپایی با بهترین سطح رفاه به طور نسبتا رایگان تحصیل می کنید و حتی اجازه ی کار خواهید داشت و نکته ی دیگر اینکه پس از پایان دوره ی تحصیلی مجبور به خروج از اتریش و بازگشت به کشور نخواهید بود و با تبدیل کردن ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توانید سر کار بروید و اقامت دریافت کنید.

البته لازم است قبل از هرگونه اقدامی برای تشخیص شرایط لازم و تصمیم گیری آسان تر، با موسسه ی تعالی اندیش راه دانش تماس بگیرید و از راهنمایی های کارشناسان و متخصصان باتجربه ی ما بهره مند شوید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.