جاذبه های توریستی اتریش

اتریش یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا به شمار می آید که با زیبایی های طبیعی بسیار و جاذبه های بصری فراوان، بر روی کوه آلپ واقع شده است. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت میکنند و تا حدودی فرهنگ و خلقیات آلمانی ها نیز در آنها قابل مشاهده است. این مردم سطح فرهنگ و رفاه بسیار بالایی دارند و با گردشگران و توریست هایی که به کشورشان می آیند ارتباطی صمیمانه و دوستانه برقرار میکنند. اتریش هم از جنبه زیبایی های طبیعت جذاب و دیدنی است و هم از نظر بناهای تاریخی کشوری محصور کننده میباشد. در این مقاله سعی کردیم تعدادی از جاذبه های توریستی اتریش را معرفی کنیم تا بتوانید در سفر به این کشور با دید بهتری به گشت و گذار بپردازید.

جاذبه های توریستی اتریش

 

قلعه ی هوچواسترویتز   (Hochosterwitz)

این قلعه که به قرون وسطا تعلق دارد در بالای کوه Festungsberg در شهر سالزبورگ بنا شده است. برج های زیبای این قلعه که از این شهر قابل مشاهده هستند منظره ی دیدنی ای را برای بیننده خلق میکنند. این قلعه ۱۶ گیت ورودی دارد که برای محافظت از قلعه و ساکنان آن ساخته شده اند. این مکان که به عنوان نماد شهر سالزبورگ شناخته میشود یکی از بهترین و مشهور ترین جاذبه های توریستی کشور اتریش است.

جاذبه های توریستی اتریش

 

غار آیس ریزن ولت (Eisriesenwelt)

این غار که عنوان بزرگترین غار یخی دنیا را نیز یدک میکشد بهشتی برای طبیعت گردان و غارنوردان به حساب می آید. در این غار که اکثرا پوشیده از یخ است میتوانید اشکال مختلفی از یخ های عظیم و زیبا را مشاهده کنید. برای زیباتر شدن چشم انداز این مکان دیدنی، در سرتاسر این غار چراغ هایی نصب شده که با درخشش آنها و انعکاس نور در یخ های غار، جلوه شکوه و زیبایی این مکان دوچندان میشود.

جاذبه های توریستی اتریش

 

خانه تولد موتزارت  (Getreidegasse)

خانه ی تولد موتزارت یک بنای تاریخی است که در شهر سالزبورگ واقع شده است در خیابانی به نامGetreidegasse  . پس اگر برای دیدن شهر زیبای سالزبورگ میروید حتما سری هم به محل تولد موتزارت، آهنگساز مشهور اتریشی بزنید. این خیابان از سال ۱۸۸۰ به موزه ای زیبا تبدیل شده است که در آن آثار زیادی از جمله ویولن زمان کودکی موتزرات، پیانوی او، مدارک، نقاشی ها و نامه های این موسیقی دان نگه داری میشود.

جاذبه های توریستی اتریش

 

تالار شهر وین  (Vienna City Hall)

یکی از زیباترین بناهای تاریخی وین، که به مانند دیگر بناهای اتریش به سبک معماری گوتیک ساخته شده، تالار شهر وین است. این تالار بسیار بزرگ ارتفاعی برابر با ۱۰۵ متر داشته و طراحی و معماری آن با داشتن ستون های بلند و پنجره های بیشمار این مکان را به محیطی زیبا و دلنشین برای بازدید کنندگان مبدل کرده است.

جاذبه های توریستی اتریش

 

سیفلد، تیرول ( Seefeld, Tyrol )

مرکز اسکی سیفلد که تاکنون دوبار به عنوان میزبان برگزاری المپیک های زمستانی انتخاب شده است مکان جذابی برای علاقه مندان اسکی به شمار می آید. در این مرکز زمین های مناسب و همواری برای مبتدی ها و افراد حرفه ای درنظر گرفته شده است و با منظره ی فوق العاده تماشایی آن، مکانی مناسب چه برای اسکی در زمستان و چه برای کوهنوردی در تابستان محسوب میشود.

جاذبه های توریستی اتریش

 

کلیسای جامع سنت اشتفان (Stephen’s Cathedral)

این بنا یکی از مهمترین ساختمان های گوتیک در وین به حساب می آید که در سال قرن ۱۲ ساخته شد و در قرن ۱۳ با بنایی جدید تر جایگزین شد. این کلیسا با ارتفاعی بیش از ۱۳۶ متر یکی از بلند ترین کلیساهای شهر وین می باشد و وجود نقاشی های مصور بر دیوار و تابلوهای درون این کلیسا، گردشگران را مبهوت زیبایی این سازه میکند.

جاذبه های توریستی اتریش

 

کاخ شونبرون (Schonbrunn)

یکی از بهترین مکان هایی که به عنوان جاذبه توریستی اتریش میتوان نام برد کاخ شونبرون است که در قرن ۱۷ به دستور امپراطور لئوپولد اول ساخته شد و از آن به عنوان کاخ تابستانی استفاده میشد. این کاخ دارای ۱۴۴۱ اتاق میباشد که برخی از آنها سابقا محل اقامت ملکه ماریا ترزا بوده اند. این کاخ که به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است یکی از آثاری است که نمیتوان فرصت بازدید از آن را از دست داد.

جاذبه های توریستی اتریش

 

موزه تاریخ طبیعی (Naturhistorisches Museum)

موزه تاریخ طبیعی (Naturhistorisches Museum)وین با مساحتی بالغ بر ۸۷۰۰ متر مربع بزرگترین موزه ی شهر وین میباشد. این موزه یکی از قدیمی ترین کلکسیون های تاریخ طبیعی دنیا را درخود جای داده است و به همین خاطر یکی از مهمترین موزه های جهان به شمار می آید. ساختمان موزه سبکی مشابه با موزه ی هنرهای زیبا در وین داشته و بهترین طراحی و معماری قرن ۱۸ را میتوان در آن مشاهده کرد.

جاذبه های توریستی اتریش

 

در این مقاله تنها چند نمونه از جاذبه های توریستی اتریش را معرفی کردیم. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی جاذبه های گردشگری اتریش به صفحات دیگر این سایت مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

جاذبه های توریستی اتریش
۵ امتیاز از ۱ رای

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.