رشته های تحصیلی در اتریش

در این مقاله از موسسه تعالی اندیش راه دانش قصد داریم رشته های تحصیلی در اتریش را به شما عزیزان معرفی کنیم. بخاطر شرایط مناسب زندگی در کشور اتریش، سطح رفاه اجتماعی بالا و دارا بودن امنیت مناسب این کشور، افراد بسیاری برای زندگی و تحصیل و کار مناسب متقاضی ورود به کشور اتریش می باشند. مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش یکی از راه های مناسب ورود به این کشور خواهد بود. نظام آموزشی در کشور اتریش به این صورت است که کودکان از سن ۶ سالگی وارد مدرسه خواهند شد و در مدت ۴ سال دوره ابتدایی را به اتمام می رسانند، سپس در صورت قبولی در آزمون پایان دوره به دوره متوسطه ورود می نمایند. مقطع متوسطه در دو بخش ارائه می گردد. و پس از دوران متوسطه نیز به دوره دبیرستان ورود پیدا می کنند و در این مقطع رشته مورد نظر را انتخاب کرده و سپس به مدت ۵ سال در کالج های فنی و حرفه ای HTL تحصیل در اتریش می نمایند. ممکن است برخی از دانش آموزان به دبیرستان اقتصاد ورود نموده و در رشته اقتصاد تحصیل نمایند، سپس در پایان این دوره ها در صورت قبولی در آزمون نهایی مدرک دیپلم را اخذ نمایند.

مراکز اموزش عالی کشور اتریش دانشگاه ها، دانشکده ها، مراکز اموزش عالی (رشته های هنر)، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی را دربر خواهد گرفت. دانشگاه های اتریش از مهمترین دانشگاه های دنیا بوده که به ترتیب زیر خواهند بود:

  • دانشگاه وین با رنکینگ ۱۵۵
  • دانشگاه تکنولوژی وین با رنکینگ ۱۸۳
  • دانشگاه اینسبروک با رنکینگ ‌۲۹۹
  • دانشگاه گراتز با رنکینگ ۴۷۰ و … خواهند بود.

دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند، دانشگاه تکنیک وین، دانشگاه دامپزشکی وین، دانشگاه گراتس، دانشگاه لوین، دانشگاه کلاگنفورت، دانشگاه اقتصاد و تجارت وین، دانشگاه بوکو وین، دانشگاه اینسبورک، دانشگاه لینز و دانشگاه وین

رشته های تحصیلی در اتریش

رشته های تحصیلی در اتریش

معرفی دانشگاه وین و رشته های دانشگاه وین

این دانشگاه که در شهر وین مستقر است به دستور رودلف چهارم بنا نهاده شد و جزء قدیمی ترین دانشگاه های این کشور بوده و دارای ۱۵ دانشکده و ۹۰۰۰۰ دانشجو در حال حاضر است در این دانشگاه دروس در مقطع لیسانس در بیشتر رشته ها ارائه می شود و فقط به زبان آلمانی تدریس می شوند.

رشته های تحصیلی در اتریش

معرفی دانشگاه گراتس و رشته های دانشگاه گراتس

دومین و قدیمی ترین دانشگاه اتریش است که در سال ۱۵۸۵ بنیانگذاری شد. این دانشگاه مشمول دانشکده های الهیات کاتولیک، دانشکده حقوق، دانشکده کسب و کار، دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده علوم طبیعی، دانشکده علوم محیط زیستی، می باشد.

رشته های تحصیلی در اتریش

معرفی دانشگاه فنی وین و رشته های دانشگاه فنی وین

این دانشگاه در شهر وین قرار گرفته و دارای ۸ دانشکده بوده که درتمام مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری انواع بسیار مختلفی از رشته ها ارائه می شود. نام قدیمی این مرکز دانشگاه تکنیک بوده است.

رشته های تحصیلی در اتریش

معرفی دانشگاه سالرزبوگ و رشته های دانشگاه سالرزبوگ

این دانشگاه که در شهر سالرزبوگ واقع شده است دارای ۴ دانشکده (دانشکده الهیات، دانشکده حقوق، دانشکده علوم فرهنگی و اجتماعی و دانشکده علوم طبیعی) می باشد که در آن در طول هر سال تحصیلی ۵۶۰۰ دوره تحصیلی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود.

رشته های تحصیلی در اتریش

معرفی دانشگاه اینسبورگ و رشته های دانشگاه اینسبورگ

دانشگاه اینسبورگ، بزرگترین و مهم ترین موسسه پژوهشی و آموزشی واقع در شهر اینسبورگ در غرب اتریش است، دانشگاه اینسبورگ ۱۶ دانشکده دارد. که عبارتند از :

دانشکده شیمی و داروسازی، دانشکده علوم انسانی و زبان و ادبیات، دانشکده حقوق، دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر و فیزیک، دانشکده روان شناسی و علوم ورزشی، دانشکده معماری، دانشکده زیست شناسی، دانشکده مدیریت، دانشکده اقتصاد و آمار، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده علوم و مهندسی، دانشکده علوم جوی و جغرافیا، دانشکده علوم انسانی و فلسفه و تاریخ، دانشکده الهیات کاتولیک، مدرسه آموزش و پرورش و مدرسه علوم سیاسی و جامعه شناسی.

رشته های تحصیلی در اتریش

معرفی دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین و رشته های این دانشگاه

این دانشگاه با نام اختصاری بکو نام دارد که در شهر وین تاسیس شده است. رشته های علوم جنگلداری و چوب، مدیریت آب، کشاورزی، شیمی مواد غذایی و بیوتکنولوژی، مدیریت منابع طبیعی و مهندسی محیط زیست، طراحی فضای سبز و مدیریت منابع و محیط زیست از رشته های برجسته در این دانشگاه می باشند.

رشته های تحصیلی در اتریش

معرفی دانشگاه پزشکی اتریش و رشته های دانشگاه پرشکی اتریش

این دانشگاه با قدمتی حدود ۶۵۰ سال از قدیمی ترین دانشگاه های اتریش و دنیاست که در شهر وین قرار دارد و دوره های مختلف پزشکی و دندان پزشکی را ارائه می دهد.

رشته های تحصیلی در اتریش

مشاوران با تجربه ی ما هم اکنون منتظر شما هستند تا به رایگان و به بهترین شکل ممکن به شما عزیزان در زمینه ی مسائل مهاجرتی و مهاجرت تحصیلی یاری رسانند.

رشته های تحصیلی در اتریش
به این مقاله امتیاز دهید

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.