مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

شرایط تحصیل در اروپا

اروپا قاره ی سرسبزی که با سابقه ی طولانی در امر آموزش و تربیت دانشجو، هدف بسیاری از افراد برای ادامه ی تحصیل و مهاجرت بوده و هست. در این قاره دانشگاه های بسیار قدیمی و معتبری وجود دارند که یکی از آنها دانشگاه بولونیا ایتالیا می باشد. این دانشگاه که با سابقه ی 950 ساله، قدیمی ترین دانشگاه جهان نیز به شمار می آید همانند بسیاری از دانشگاه های قدیمی در قاره ی سبز تاسیس شده است. تحصیل در اروپا علاوه بر مزایای تحصیلی و امکانات فراوان، از نظر ویژگی های دیگری نیز برای افراد جذاب است. کار و سرمایه گذاری در کشور های اروپایی به سبب ارزش بالای واحد پول و همینطور مرفه بودن قشر زیادی از مردم این کشور ها، امری سودآور و پربازده خواهد بود. البته مهاجرت و تحصیل در اروپا شاید در ذهن مردم کاری سخت و دست نیافتنی باشد اما موسسه تعالی اندیش راه دانش با تجربه ی بالا در زمینه ی اخذ پذیرش و ویزا برای دانشگاه های معتبر اروپا، این کار را بسیار تسهیل کرده است. با ما همراه باشید تا شرایط تحصیل در اروپا را بررسی کنیم.

شرایط تحصیل در اروپا

شرایط تحصیل در اروپا

با وجود یکسان بودن قوانین و مقررات و همچنین واحد پولی و غیره، کشور های اروپایی تفاوت هایی هم با یکدیگر دارند. تحصیل در کشورها و دانشگاه های مختلف اروپایی بسته به نوع رشته و هدف زندگی کاملا متفاوت بوده و فرهنگ ها، زبان ها و هزینه های بسیار متنوعی را دربر میگیرد. یکی از مهمترین و البته جذاب ترین مسائلی که دانشجویان را نسبت به تحصیل در اروپا بیشتر ترغیب میکند، رایگان یا ارزان بودن تحصیل در بیشتر کشورهای اروپایی است. تحصیل در کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، نروژ، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، سوئد و غیره با صرف هزینه های بسیار کم و حتی در برخی موارد به رایگان امکان پذیر است. به همین خاطر دانشجویان زیادی هرسال کشور خود را به مقصد کشورهای اروپایی ترک میکنند تا در دانشگاه های این کشورها، در رشته هایی نظیر زیست، پرستاری، برق، شیمی ، مکانیک، عمران، حقوق، اقتصاد، کامپیوتر، فیزیک، مدیریت و غیره با هزینه هایی بسیار کم و بعضا رایگان به ادامه تحصیل بپردازند.

بعلاوه، در بسیاری از این دانشگاه ها، بودجه ای برای اختصاص دادن به هزینه ی تحصیل دانشجویان با استعداد وجود دارد که دانشجویان میتوانند با دارا بودن شرایط و درخواست درست و به موقع از این بورس های تحصیلی استفاده کنند و هزینه های زندگی خود در کشور مقصد را کاهش دهند.

تحصیل در کشورهای اروپایی

مزایای تحصیل در اروپا

  • اخذ روادید شینگن و امکان مسافرت به همه کشورهای حوزه شنگن
  • پذیرش داشتن در تمام سال
  • امکان گرفتن اقامت و مجوز کار
  • درس خواندن به زبان انگلیسی در همه مقاطع
  • امکان اخذ بورسیه تحصیلی

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل کشورهای اروپایی را انتخاب می کنند ،ممکن است در مقاطع مختلفی امکان اخذ ویزای دانشجویی را داشته باشند که بسته به مقطع تحصیلی  آنها ساعات کاریشان نیز متفاوت خواهد بود .

دانشجویان ممکن است برای مقاطع تحصیلی ،کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکترا قصد ادامه تحصیل در اروپا را داشته باشند. خوشبختانه کشورهای مخنلف در قاره اروپا قوانین نسبتا مشابهی را وضع کرده اند که دانشجویان امکان کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا را داشته باشند .

هزینه های زندگی و تحصیل در اروپا ،بر اساس کشور و دانشگاهی که فرد در آن موفق به اخذ پذیرش می شود متفاوت است و عموما امکان کار دانشجویی به همراه تحصیل در اروپا  امکان پذیر است .البته این نکته قابل توجه است که عموما هزینه ها و مخارج زندگی در اروپای شرقی نسبت به اروپای غربی ارزان تر است.

شرایط ویزای تحصیلی اروپا

ما در اینجا یک حالت کلی از شرایط ویزای تحصیلی اروپا را بیان میکنیم چراکه کلیت شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای اروپایی یکسان است و تنها در برخی جزییات با یکدیگر تفاوت دارند.

به عنوان مثال یکی از شرایط ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی که در تمامی آنها مشترک است داشتن گواهی نامه تمکن مالی به ارزش ۱۰ هزار یورو است که متقاضیان ویزای تحصیلی باید این مبلغ را به مدت ۳ ماه قبل از رفتن به سفارت در حساب خود نگه دارند.

یکی دیگر از شرایط ویزای تحصیلی در کشورهای اروپایی داشتن مدرک زبان است که در اکثر دانشگاههای اروپایی مشترک است. به عنوان مثال زمانی که متقاضیان تحصیل در اروپا برای دوره لیسانس از یک دانشگاه اروپایی پذیرش اخذ مینمایند معمولا به این صورت میباشد که دوره لیسانس به زبان کشوری که از آن پذیرش اخذ کرده ایم برگزار میگرددو متقاضیان تحصیل در اروپا باید مدرک زبان مربوطه را برای ورود به دانشگاههای اروپایی اخذ نمایند و همچنین یکی از شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در صورت انگلیسی زبان بودن کورس تحصیلی داشتن آیلتس ۶ و نیم برای مقطع فوق لیسانس و آیلتس ۷ برای مقطع دکتری است.

معمولا شرایط تحصیل در اکثر کشورهای اروپایی یکسان است و تفاوت چندانی ندارند و معمولا یک سری از شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی می باشد و افراد متقاضی تحصیل در اروپا در صورت نداشتن این موارد نمی توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند اما از طرفی در بین شرایط ویزای تحصیلی در اروپا یک سری از موارد را میتوان جایگزین نمود.

تحصیل در اروپا

در این مقاله به نکاتی کلی درباره ی شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی برای تحصیل اشاره کردیم. اما برای اینکه اطلاعات دقیق تری از شرایط، مزایا، نکات و راهنمایی های مرتبط با مهاجرت تحصیلی بدست آورید، ابتدا باید شرایط خود را با شرایط دانشگاه های مورد نظرتان مطابقت دهید تا بتوانید کشور مقصد را پیدا کرده و شرایط دقیق نسبت به آن کشور و دانشگاه های آن را مورد بررسی قرار دهید. درصورتی که در یافتن کشور و دانشگاه مناسب دچار تردید هستید، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به رایگان به شما برای انتخاب یک کشور و دانشگاه متناسب با شرایط شما کمک کنند.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.