مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

شرایط تحصیل در خارج از کشور

اگر شما هم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برنامه‌هایی در سر دارید باید شرایط تحصیل در خارج از کشور را بدانید و بعد از در نظر گرفتن تمام سختی‌هایی که غربت و تامین هزینه‌های سنگین دارد سراغ گزینه‌هایی بروید که به شرایط و آینده‌ای که شما برای خود ترسیم کرده‌اید نزدیک‌تر باشد. از بین هزار و یک گزینه متفاوت و دور و نزدیک برای ادامه تحصیل تعدادی از مقصدها در این سال‌های اخیر طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است. پس اگر تصمیم خود را برای انتخاب یکی از این مسیرها گرفته‌اید باید با شرایط کلی زندگی و ادامه تحصیل در خارج از کشور آشنا شوید.

شرایط تحصیل در خارج

برآورد هزینه تحصیل و زندگی – شرایط تحصیل در خارج از کشور

قبل از این‌که خود را درگیر جذابیت‌های زندگی در یک فضای دیگر کنید، باید این نکته را در نظر بگیرید که شما با الگوی کاملا متفاوتی از هزینه‌های زندگی نسبت به آن چیزی که در ایران وجود دارد روبرو خواهید شد و در حقیقت برآورد هزینه‌های احتمالی برای فزایش آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور بسیار مهم است. نه تنها شما باید با هزینه‌های مختلفی از جمله هزینه غذا، سفر و مسکن آشنا شوید بلکه در طول زندگی خود در آن کشور با هزینه‌های جانبی دیگری نیز روبرو خواهید شد که در حال حاضر نیازی نیست ذهن شما را مشغول کند. به دیگر هزینه‌ها از جمله شهریه دانشگاه، بیمه، تفریح، سفر به کشورهای همسایه، قبض تلفن همراه و غیره نیز فکر کنید.

سعی کنید هزینه‌ای را که برای مدت اقامت تحصیل در خارج از کشور باید بپردازید برآورد کنید. هزینه‌های تخمینی زندگی در آن کشور را جستجو کنید و هر گاه به مشکلی بر خوردید با دانشگاه مورد نظر ارتباط بر قرار کنید. به علاوه باز کردن یک حساب بانکی به محض رسیدن به آن کشور را فراموش نکنید.

همچنین بسیاری از کشورها برای اعطای ویزا یا اجازه ورود به کشور مدرکی تحت عنوان صورت حساب بانک از شما طلب می‌کنند تا از کافی بودن منابع مالی شما مطمئن شوند. بنابراین از دیگر اجزای آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور داشتن منابع مالی کافی در یک حساب بانکی است.

اخذ ویزا – شرایط تحصیل در خارج از کشور

به هر کشوری که به قصد تحصیل سفر کنید باید ویزای دانشجویی ورود به آن کشور را تهیه کند. قوانین ویزا اغلب بسیار سخت‌گیرانه است و فرآیند آن ممکن است مدت‌ها طول بکشد. در حقیقت ویزا از اصلی‌ترین موانع در برابر شما برای آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور است. بنابراین پیشنهاد ما این است که مقدمات اخذ ویزا را از مدت‌ها قبل از ترک کشور مهیا کنید. دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید باید تمام اطلاعاتی که برای اخذ ویزا به آن نیاز خواهید داشت در اختیار شما بگذارد.

برخی از متداول‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا عبارتند از: ارائه نامه پذیرش از از دانشگاه مورد نظر، داشتن مسکن در کشور مقصد، داشتن منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی، بهره بردن از بیمه درمانی در کشور مقصد، داشتن منابع مالی کافی برای بازگشت به کشور یا حتی داشتن بلیط بازگشت.

از معتبر بودن پاسپورت خود در طول اقامت و حتی پس از آن اطمینان یابید. برخی از کشورها ممکن است به شما پذیرش دانشگاهی ندهند یا این‌که ویزا را صادر نکنند اگر که ویزای شما در طول اقامت اعتبار خود را از دست دهد. بنابراین این مساله را با دانشگاه یا سفارت آن کشور قبل از اخذ ویزا چک کنید.

شرایط تحصیل در خارج

بیمه درمانی – شرایط تحصیل در خارج از کشور

هزینه‌های درمان در کشورهای خارجی ممکن است بسیار گران‌تر از هزینه‌های آن در داخل کشور باشد. بنابراین به منظور اجتناب از هزینه‌های بعضا سنگین حوادث اورژانسی یا حتی دیدن پزشک عمومی، بهتر است از داخل کشور نسبت به تهیه بیمه درمانی کشور مقصد اقدام کنید. برخی هم برای افزایش آمادگی برای تحصیل در خارج از کشور بیمه درمانی خود را از شرکت‌های بیمه داخلی تامین می‌کنند.

هزینه‌های بیمه درمانی شرکت‌های مختلف آن کشور را با یکدیگر مقایسه کنید، زیرا پوشش بیمه و هزینه‌های آن‌ها بعضا بسیار متنوع است. اگر به داروهایی که از پیش نسخه‌های آن‌ها نوشته شده احتیاج دارید بهتر است که کل داروی مورد نیاز خود را در کشور تهیه کنید یا این‌که نسخه ترجمه شده‌ای از نسخه پزشک را تهیه کنید تا در کشور مقصد به مشکلی از این جهت بر نخورید.

خو گرفتن با تفاوت‌های فرهنگی – شرایط تحصیل در خارج از کشور

هر کسی که برای تحصیل در خارج از کشور ایران را ترک می‌کند با جنبه‌های از تفاوت‌های فرهنگی روبرو خواهد شد. تاثیر این شک‌های فرهنگی می‌تواند از یک احساس کوچک در رابطه با این‌که مسائل در این کشور متفاوت است شروع شود و حتی به افسردگی‌های شدید و در نتیجه ترک آن کشور ختم شود. میزان این تاثیر به افراد مختلف با روحیه‌های گوناگون بستگی دارد

شرایط تحصیل در خارج

حضور زودتر از موعد در آن کشور و ثبت نام در کلاس زبان

اولین روز شما در یک کشور جدید می‌تواند غافل‌گیر کننده باشد. مخصوصا اگر شما می‌خواهید بلا فاصله در کلاس‌های دانشگاه هم حاضر شوید، خانه پیدا کنید و خود را با زندگی اجتماعی آن کشور هم تطبیق دهید. بنابراین سعی کنید چند هفته زودتر از آغاز کلاس‌ها ایران را به مقصد آن کشور ترک کنید. چند هفته زودتر از آغاز شدن کلاس‌های دانشگاه در یک کلاس زبان ثبت نام کنید. چنین کلاس‌های مکانی عالی برای آشنا شدن با افرادی است که دقیقا در موقعیت شما قرار دارند. چند هفته زودتر رفتن همچنین به شما فرصت بسیار خوبی می‌دهد تا با محیط شهر آشنا شوید و مکان سوپرمارکت‌ها و رستوران‌های نزدیک را پیدا کنید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.