شرایط تحصیل رایگان در اتریش

شرایط تحصیل رایگان در اتریش چگونه است؟ با موسسه تعالی اندیش راه دانش همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم. اتریش کشوری است که همه ساله بسیاری از دانشجویان در مقاطع مختلف را جذب خود کرده است و از دلایل اصلی تقاضای دانشجویان برای تحصیل در این کشور پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه های دولتی به طور رایگان است و دانشجویان را در هر سنی می پذیرند، همچنین در این کشور سطح کیفیت علمی و زندگی بالا است و دارای نظام تحصیلی عالی و پیشرفته ای هستند. دانشجویان از خدمات بیمه ای دانشجویی استفاده می کنند و برای آن ها خوابگاه های مناسبی را فراهم می کنند.

برای دانشجویان این امکان را ایجاد می کنند که بدون ویزا به شهرهای دیگر در اتریش سفر کنند و حتی اجازه ی تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار را به دانشجویان می دهند. تحصیل رایگان در این کشور به طور معمول دارای شرایطی نیز است و هر دانشجویی برای تحصیل رایگان در اتریش باید دارای ویزای تحصیلی و مدرک پذیرش در اتریش باشد.

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

سیستم آموزش عالی در کشور اتریش چگونه است؟

در حالت کلی اتریش دارای ۷۰ مرکز آموزش است که به ۳ دسته مختلف تقسیم می شوند. اتریش دارای ۳۵ دانشگاه دولتی و غیر دولتی است که در دسته اول قرار می گیرند. دسته دوم (Fachhochschulen)، ۲۱ موسسه عالی آلمانی هستند که تمرکز اصلی آن ها روی آموزش ملی در  رشته های مهندسی و فناوری است. دسته سوم (Pädagogische Hochschulen) که دارای ۱۴ موسسه آموزشی است تنها به آموزش معلمی می پردازد.

مقاطع تحصیلی در کشور اتریش به سه دسته لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تقسیم می شود. در سال ۲۰۱۷ این کشور پذیرای ۳۰۸۷۰۰ داشنجو بوده است. که ۱۴ درصد از کلیه دانشجویان این کشور را تشکیل می دهند. جالب است بدانید که حدود ۴۰ درصد از این جمعیت دانشجویان بین المللی آلمانی هستند.مابقی دانشجویان عمدتا از کشورهای ایتالیا، بوسنی و هرزگوین، ترکیه، مجارستان و صربستان هستند.

شروع ترم تحصیل در اتریش چه زمانی است؟

طبق قانون، سال تحصیلی در اتریش، در اول اکتبر آغاز می شود و ۳۰ سپتامبر سال بعد به پایان می رسد. بنابراین هر سال دارای ۲ ترم است. ترم زمستان (از ۱ اکتبر تا ۳۰ ژانویه)، ترم تابستان (۱ مارس تا ۳۰ سپتامبر). توجه داشته باشید که در طول کریسمس و تابستان هیچ ترمی وجود ندارد.

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

سیستم آموزش و تحصیل در اتریش دولتی است و بنابراین دانش آموزان حتی از کشورهای غیر شهروندی اتحادیه اروپا، تحصیلات با کیفیت بدون پرداخت هزینه های تحصیلی سنگین را دریافت می کنند. با این حال آن ها باید هزینه اجتماعی و هزینه دانشجویی را پرداخت کنند، که هرگز بیش از ۳۷۹٫۳۶ یورو در هر ترم نیست. با توجه به این هزینه کم، هزاران دانش آموز برای تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های اتریش درخواست می دهند. اتریش فرصت های تحصیلی فوق العاده ای برای دانش آموزان بین المللی فراهم می آورد تا در دانشگاه های چند ملیتی و چند فرهنگی تحصیل کنند.

مزایای تحصیل در اتریش

 1. هزینه ی پایین تحصیل در اتریش بدون نیاز به ارائه ی مدرک زبان
 2. امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر ۱۷ سال
 3. امکان گرفتن خوابگاه در دوره ی تحصیل(دوره ی کارشناسی بعد از ۲ یا ۳ ترم)
 4. امکان کار قانونی پاره وقت ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته در مشاغل اتریش
 5. امکان ترانسفر کردن واحدهای گذرانده در دانشگاه های سرسری و آزاد و اخذ مدرک از دانشگاه های اتریش
 6. امکان یادگیری زبان بعد از ورود به این کشور( البته کشور اتریش مدارک صادر شده از انجمن فرهنگی اتریش را قبول دارد)
 7. امکان دریافت اجازه ی اقامت یکساله در اتریش بعد از اتمام تحصیل(دریافت کارت قرمز سفید قرمز)  برای یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در اتریش
 8. دریافت اقامت دائم این کشور پس از ۲ سال اشتغال و پرداخت بیمه و مالیات
 9. عدم محدودیت سنی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور

هزینه ی تحصیل در اتریش

هزینه ی تحصیل در اتریش بسیار پایین بوده و در هر ترم بین ۳۸۰ تا۷۵۰ یورو می باشد.
هزینه ی تحصیل در دوره های زبان این کشور حدود ۳۸۰ یورو در هر ترم می باشد.
هزینه ی خوابگاه در اتریش حدود ۳۵۰ تا ۴۵۰ یورو می باشد.
هزینه تحصیلات تکمیلی در اتریش بسته به نوع دانشگاه متفاوت است ولی بیشترین مقدار شهریه ۷۸۰ یورو در ماه می باشد.
هزینه ی دانشگاه های خصوصی ترمی ۳ هزار تا ۵ هزار یورو می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش مانند آلمان آموزش های رایگان را ارائه می دهند، این دانشگاه ها برای تحصیلات پزشکی و بیوشیمی بسیار مشهور هستند. برخی از دانشگاه های اتریش سهم زیادی در تحقیق و توسعه اروپا دارند. در اینجا یک لیست از دانشگاه های اتریش که ارائه دهنده آموزش رایگان به دانشجویان محلی و بین المللی است را فراهم کرده ایم، این لیست از دانشگاه ها شامل موسسات خصوصی نیز می باشد. مؤسسات خصوصی کاملا رایگان نیستند و از دانشجویان خارجی هزینه تحصیل می گیرند.

 • دانشگاه صلح اروپا
 • دانشگاه Klagenfurt
 • دانشگاه Carinthia علوم کاربردی
 • دانشگاه دانوب شهر کرمس
 • دانشگاه Salzburg
 • دانشگاه Graz
 • دانشگاه Innsbruck
 • دانشگاه هنر و طراحی صنعتی Linz
 • دانشگاه وین
 • دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

با توجه به آنچه گفته شد تحصیل رایگان در تریش  یا کشورهایی که نظام تحصیلی آن رایگان و ارزان باشد از رایج ترین و متداول ترین خواسته هایی است که دانشجویان عزیز که هدف اخذ پذیزش تحصیلی در کشور اروپایی و حوزه شنگن دارند همواره به دنبال آن می باشند ، لیکن  براساس موقعیت تحصیل در دانشگاه های رایگان  دانشجویان محدودی به این آرمان و آرزو دست پیدا می کنند و تعداد کثیری از دانشجویان عزیز در این راه متاسفانه کامیاب نمی شوند. موسسه تعالی اندیش راه دانش با استفاده از ۸ سال تجربه در زمینه اعزام دانشجو به دانشگاه های معتبر در سراسر دنیا به شما یاری خواهد کرد که با هر موقعیت تحصیلی که در آن قرار دارید ،قادر باشید از تحصیل رایگان در اتریش  بهره مند شوید و چنانچه شما مایل به تحصیل  رایگان دراتریش هستید با مشاوران کارآزموده و متبحر و بین المللی موسسه تماس بگیرید تا بتوانید از مشاوره مناسب در باب تحصیل رایگان در اتریش و دیگر کشورهای اروپایی برخوردار شوید و  کارشناسان ما راه های مهاجرت تحصیل رایگان در اتریش را برای شما فراهم و هموار نمایند.  موسسه تعالی اندیش راه دانش مفتحر است در تمام برنامه های مهاجرت به اتریش شما عزیزان را یاری نماید.

شرایط تحصیل رایگان در اتریش
۵ امتیاز از ۱ رای
1 نظر
 1. عبدالرضا شیرازی می گوید

  با سلام خدمت دوستان عزیز در بخش مشاوره رایگان اینجانب عبدالرضا شیرازی هستم که مدتی پیش با یکی از مشاورین در حال صحبت بودم لذا آدرس ایمیل خود را به این صورت ارسال میکنم لطفا فرمهای ارسالی را به هر دو آدرس ایمیل و جیمیل بنده ارسال نمایید منتظر میمانم قبلا از همکاری شما متشکرم عبدالرضا شیرازی [email protected]
  [email protected]

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.