شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش

در این مقاله قصد داریم مطالبی را در رابطه با شرایط و قوانین دریافت بورس تحصیلی اتریش و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش ذکر کنیم. با مطالعه این مقاله یعنی نحوه تحصیل رایگان در اتریش می توانید اطلاعات مفیدی در رابطه با بورس تحصیلی در دانشگاه های اتریش و انواع بورس های تحصیلی و همینطور شرایط دریافت بورس تحصیلی اتریش کسب کنید.

بورس تحصیلی یک کمک هزینه برای دانشجویان به حساب می آید که انواع مختلفی از آن ها در رشته های مختلف آموزشی وجود دارد که برای هر یک از آنها می بایست در زمان تعیین شده درخواست داده شود. پس اگر شما هم مایل به ادامه تحصیل در اتریش هستید اما به سبب هزینه های بالای زندگی در این کشور، امکان این کار را ندارید، این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید از طریق بورس تحصیلی اتریش، امکان مهاجرت تحصیلی ارزان و حتی بدون هزینه را برای خود فراهم کنید.

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش

انواع بورس های تحصیلی در اتریش

 • کمک هزینه های تحصیلی از طرف طیف زیادی از موسسات
 • کمک هزینه های تحصیلی برای دانش آموختگان کارشناسی ارشد و دانشجویان دوره ی دکترا
 • بورس های تحصیلی ارائه شده توسط موسسه های آموزش عالی

مزایای بورسیه تحصیلی اتریش

کشور اتریش به دلیل کیفیت بالای آموزشی و همچنین سطح رفاه بالا، مقصد مناسبی برای دانشجویان از سرتاسر دنیا به حساب می آید. همچنین، وجود سیستم آموزشی رایگان در این کشور، باعث شده تا دانشجویان بتوانند در دانشگاه های معتبر این کشور به رایگان به کسب علم بپردازند. همچنین دانشجویانی که با ویزای تحصیلی وارد اتریش می شوند با شهروندان این کشور تفاوت چندانی نخواند داشت و می توانند از تمامی امکاناتی که یک شهروند اتریشی به آنها دسترسی دارد بهره مند شوند. با اینکه تحصیل در اتریش رایگان است و دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجو سخت گیری زیادی به خرج نمی دهند، اما دریافت بورس تحصیلی کار پیچیده تری است و مستلزم این است که دانشجو سابقه ی مناسبی داشته باشد و معدل و نمرات بالایی کسب کرده باشد. داشتن مقالات علمی و همکاری با سازمان های آموزشی نیز برای اخذ بورسیه تحصیلی اتریش یک امتیاز محسوب می شود.

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی اتریش – تحصیل رایگان

برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش یا تحصیل رایگان در اتریش، ابتدا باید ویزای تحصیلی اتریش را دریافت کنید که برای دریافت ویزای تحصیلی، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • اصل شناسنامه و کپی و ترجمه ی آن
 • اصل کارت ملی و کپی و ترجمه آن
 • ریز نمرات مدرک تحصیلی قبلی و ترجمه ی آن
 • گواهی عدم سو پیشینه قبلی
 • دعوتنامه اتریش( اختیاری)
 • فرم ویزای تحصیلی
 • گذرنامه معتبر به همراه کپی آن
 • عکس ۴*۳
 • مدارک تاییده سلامت

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش

دریافت بورسیه تحصیلی اتریش – تحصیل رایگان در اتریش

به دلیل مزایای بیشماری تحصیل در اتریش برای دانشجویان به همراه دارد و همچنین آسانتر شدن زندگی در این کشور با داشتن بورسیه های تحصیلی، متقاضیان دریافت این بورسیه ها بسیار زیاد بوده و به تعداد آنها نیز افزوده می شود. این افراد با سوابق گوناگون و نمرات مختلف، از روش های متفاوتی اقدام به دریافت بورسیه می کنند که برخی از آنها، به دلیل طی کردن مسیر اشتباه، فرصت خود را از دست می دهند و زمان ارزشمندشان را تلف می کنند. بنابراین بهترین راه اقدام برای بورسیه تحصیلی، کسب راهنمایی از کارشناسان با تجربه در این زمینه می باشد. در اینجا به نکاتی در زمینه ی دریافت ویزای تحصیلی اتریش اشاره می کنیم و درصورت نیاز به توضیح بیشتر، می توانید با کارشناسان ما در دفتر موسسه تعالی اندیش راه دانش تماس بگیرید تا به صورت رایگان از راهنمایی های آنها بهره مند شوید.

بورسیه های تحصیلی در اتریش انواع مختلفی دارند که بسته به مقطع تحصیلی متفاوت هستند. این کمک هزینه های تحصیلی مختص یک رشته خاص نیستند و در بیشتر رشته های دانشگاهی، بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود. اما به طور کلی بورسیه های تحصیلی بر اساس صلاحیت متقاضی داده می شوند و یکی از شرایطی که شانس متقاضی را برای دریافت این کمک هزینه ها بالا می برد نمرات عالی و سطح علمی بالای شخص می باشد. نکته ی دیگری که برای متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی اتریش یک امتیاز به حساب می آید داشتن مقالات معتبر در رشته ی تحصیلی خودشان می باشد که شانس آنها را نسبت به دیگران بالاتر می برد.

انواع مختلف بورسیه های تحصیلی اتریش

بورسیه های تحصیلی را به تفکیک مقطع تحصیلی در زیر گرداوری و بررسی کرده ایم

بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی

دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع که معمولا بین سه تا چهار سال طول می کشد کار دشواری است که نیازمند شرایط خاص می باشد. البته دانشجویانی که واجد شرایط بورسیه بنیاد جمهوری اتریش باشند می توانند از بورسیه های این بنیاد استفاده کنند. در ادامه مقاله راجع به این بنیاد توضیح خواهیم داد

بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریش بین ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد. همچنین دانشجویان در این مقطع بایستی پایان نامه ی علمی ارائه دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در اتریش می توانند از بورسیه تحصیلی فولبرایت استفاده کنند. این بورسیه دانشجو را به مدت دو سال از نظر مالی حمایت می کند و در رشته های برنامه های LLM، مدیریت انسان و دام، رشته داروسازی، مهندسی مکانی، مدیریت کسب و کار، مهندسی صنایع و چند رشته ی دیگر به دانشجویان اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع دکترا

مقطع دکترا در اتریش بین ۳ تا ۵ سال طول می کشد. دانشجویان در این مقطع می توانند برای کسب درآمد و کمک هزینه ی تحصیلی، برای موسسات تحقیقات علمی دانشگاه ها و کتابخانه ها و همچنین آرشیو ملی کار کنند. البته بورسیه های دیگری نیز برای دانشجویان مقطع دکترا در اتریش وجود دارد که هرکدام شرایط متفاوتی دارند. البته ناگفته نماند که دریافت بورسیه کار سختی است و دانشجو باید در این مسیر دشواری های زیادی را پشت سر بگذارد.

بورسیه تحصیلی بنیاد جمهوری اتریش

در قانونی که در سال ۲۰۰۵ در مجلس اتریش به تصویب رسید، مصوب شد که کمک هزینه ای توسط این بنیاد برای تحصیل دانشجویان واجد شرایط پرداخت شود. این بورسیه برای تمامی زمینه های آموزشی و همچنین تمامی مقاطع تحصیلی به افراد داده می شود. البته این کمک هزینه ها برای فرزندان بی بضاعت، قشر کارگر، مهاجران فقیر یا مهاجران از کشورهای توسعه نیافته در نظر گرفته شده است. به طور کلی این بورسیه به کسانی که مشکل مالی دارند کمک می کند که تحصیل آسان تری داشته باشند.

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش

پس اگر به دنبال تحصیل رایگان در اتریش هستید و می خواهید بورسیه تحصیلی اتریش را دریافت کنید، با کارشناسان تعالی اندیش راه دانش تماس بگیرید تا به صورت رایگان اطلاعات لازم برای این کار را در اختیار شما بگذارند تا به شکل موثر و درست در این مسیر قدم بردارید.

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش
۵ امتیاز از ۱ رای

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.