مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

با توجه به قرار گرفتن اتریش در قلپ اروپا، اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در اتریش یکی از پرطرفدارترین مقاصد متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی می باشد. متقاضیان ویزای تحصیلی اتریش می بایست با توجه به زبان تدریس دوره تحصیلی مورد نظر به یکی از زبان های آلمانی و یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. میزان تسلط به زبان برای دانشجویان اتریش توسط دانشگاه مورد نظر مشخص می گردد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

دانشگاه های اتریش با دارا بودن رتبه زیر 100 وممتاز اروپا و جهان، مکان پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال ۲۰۱۲ را به خود اختصاص داده است. رفاه و کیفیت زندگی بالا، برخورداری از کیفیت آموزشی بسیار بالا یکی دیگر از دلایل انتخاب این کشور توسط متقاضیان ویزای دانشجوییبرای تحصیل در این کشور می باشد.

اما مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش چیست؟ مدارک اولیه برای به تأیید رسیدن توسط سفارت و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های اتریش، شامل مدارک زیر می‌شوند: (تمام این مدارک باید هم اصل و هم ترجمه آنها موجود باشد)


خدمات ما: اخذ ویزای تحصیلی


مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

شناسنامه

شناسنامه باید توسط دفاتر دارالترجمه رسمی به آلمانی ترجمه شده و دارای تأییدیه دادگستری و امور خارجه باشند.

ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی (پیش‌دانشگاهی، لیسانس، فوق‌لیسانس)

ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی باید توسط دفاتر دارالترجمه رسمی به آلمانی ترجمه شده و دارای تأییدیه دادگستری و امور خارجه باشد. کاربرد اصلی مدرک ریزنمرات برای دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های اتریش است.

گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های سراسری ایران

گواهی اشتغال به تحصیل باید توسط دفاتر دارالترجمه رسمی به آلمانی ترجمه شده و دارای تأییدیه دادگستری و امور خارجه باشد. کاربرد اصلی گواهی اشتغال به تحصیل برای دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های اتریش است.

گواهی عدم سوء پیشنه

گواهی عدم سوء پیشینه تنها یک ماه اعتبار داشته و ترجمه آن تا سه ماه معتبر است؛ متقاضی دریافت ویزای تحصیلی اتریش پیش از آنکه مهلت یک ماهه گواهی عدم سوء پیشینه به اتمام برسد، باید آن را ترجمه نماید. اما بهتر است هرچه زودتر این مدرک را به سفارت فرستاد.

گواهی یا سند ازدواج یا طلاق در صورت موجود

سند ازدواج یا طلاق باید توسط دفاتر دارالترجمه رسمی به آلمانی ترجمه شده و دارای تأییدیه دادگستری و امور خارجه باشند.

پس از صدور پذیرش از یکی از دانشگاه‌های اتریش در همان رشته‌ی دلخواه شما، می‌توانید سایر مدارک زیر را هنگام مصاحبه به سفارت اتریش تحویل دهد. توجه داشته باشید که می‌توانید تمام مدارک (مدارک 1 تا 14) را بصورت یکجا و هنگام مصاحبه به سفارت اتریش تحویل دهید، اما با این روش می‌توانید از ریسک‌های احتمالی جلوگیری نمائید.

پذیرش دانشگاه

پس از انجام مکاتبات و ارسال مدارک خود (مدارک 1 تا 3) به دانشگاه موردنظر، درصورت قبولی، یک گواهی بعنوان گواهی پذیرش دانشگاه برای شما ارسال خواهد شد و زمان حضور در دانشگاه در آن مشخص خواهد بود.

فرم درخواست ویزای دانشجویی اتریش

این فرم را باید از سفارت اتریش تهیه نمائید.

دو قطعه عکس 4.5×3.5

نیازی به چسباندن عکس در فرم درخواست ویزای تحصیلی اتریش نیست.

پاسپورت یا گذرنامه

بهمراه کپی از تمام صفحات

گواهی تمکن مالی به ازای هر فرد بالای 18 سال

این گواهی می‌تواند بصورت فیش حقوقی، قراردادکار، تأییدیه حقوقی، تأییدیه بیمه بازنشستگی و سایر بیمه‌ها باشد.

ریزپرینت حساب و گردش مالی در 3 ماه گذشته

بهتر است از 3 ماه قبل از دریافت پرینت گردش مالی، بطور منظم و پیاپی با حساب بانکی خود کار کرده و واریز و برداشت‌های متعددی انجام دهید. همچنین می‌توانید پرینت گردش ملی پدر خود را بعنوان حمایت مالی، ارائه دهید. این گواهی نیز بصورت انگلیسی تحویل داده شده و نیازی به ترجمه نیست.

اجاره نامه خوابگاه یا مسکن در اتریش

برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش، دانشجویان باید اقدام به رزرو خوابگاه در اتریش و پرداخت اجاره آن نمایند. برای این منظور می‌توانید از وبسایت‌هایی نظیر OeaDاستفاده نمائید. اما اگر دوست یا آشنایی در اتریش دارید، می‌توانید اظهارنامه‌ای مبنی بر اینکه شما اجازه دارید 2 الی 4 ماه در خانه او زندگی کنید، از او دریافت نموده و ویزای تحصیلی اتریش را اخذ نمائید.

بیمه مسافرتی ایران

ایرانیان برای اخذ ویزای اتریش، نیازمند داشتن بیمه مسافرتی از طرف ایران هستند. این بیمه خسارات و صدمات احتمالی در حین سفر به اتریش را پوشش می‌دهد.

بیمه درمانی یا سلامت اتریش

طبق قوانین جدید کشور اتریش، دانشجویانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی اتریش را دارند، باید پیش از ارائه درخواست ویزای تحصیلی اتریش، از طرف یک شرکت بیمه اتریشی، تحت پوشش بیمه اتریش قرار گیرند. بنابراین می‌توان گفت بیمه درمانی در اتریش، اجباری است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

موسسه تعالی دانش راه دانش آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش به متقاضیان محترم می باشد. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین راه حل و روش ها جهت ادامه تحصیل در اتریش به شما پیشنهاد گردد.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.