مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

مراحل دریافت بورس تحصیلی

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به کمک های مالی گفته می شود که از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به دانشجویان داده شده و دانشجو نیازی به بازپرداخت آن ندارد. کمک هزینه های تحصیلی ممکن است از سوی دانشگاه، دولت فدرال و دولت های ایالتی و یا از سوی مراکز و شرکت های خصوصی و سازمات های خیریه پرداخت گردد.

هرساله هزاران نفر از از بورس های تحصیلی و فرصت های مالی موجود در سراسر جهان استفاده می کنند، بورس های تحصیلی بین المللی، کمک هزینه های تحصیلی و وام های دانشجویی به ویژه برای دانشجویان بین المللی سراسر جهان از جمله استرالیا، آسیا، آمریکا و اروپا تعلق می گیرید.

مراحل دریافت بورس تحصیلی

این کمک هزینه های تحصیلی مختص به رشته های خاص نمی باشد بلکه تقریبا عمومیت دارند، با توجه به این برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی بورس های تحصیلی خاصی در نظر گرفته شده است. به طور کلی موسسه ی تعالی دانش سعی دارد در این مقاله شرایط و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه Fund را به شکل کلی و به طور مختصر و مفید شرح دهد. آنچه برای متقاضیان تحصیل در کشورهای درجه یک و اروپا در مرحله نخست دارای اهمیت فراوانی می باشد تامین مالی است.

مراحل دریافت بورس تحصیلی

بورسیه های دوره های لیسانس

دانشجویان مقطع لیسانس می توانند در صورت تحصیل تمام وقت برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی با توجه به معدل دوره دیپلم و عملکرد دوره دانشگاه اقدام نمایند. میزان کمک هزینه همچنین بستگی به نوع نیاز و درخواست دانشجو دارد. در هنگام پذیرش به دانشجویان با معدل بالا و مدرک زبان با نمره کافی بورسیه بین 2 هزار تا 10 هزار دلار داده می شود. دانشجویان بعد از شروع تحصیل در دانشگاه می توانند بعد از ترم اول و یا دوم و پس از مشخص شدن معدل برای دریافت بورسیه و سایر کمک هزینه های دیگر تحصیلی نیز اقدام نمایند. دریافت بورس کامل و یا دریافت کمک هزینه بالا در شروع تحصیل برای متقاضیان ایرانی نیاز به شرکت در المپیاد های علمی و کسب رتبه دارد.

دوره های تحصیلات تکمیلی

کمک هزینه تحصیلی به شکل های مختلف در بسیاری از دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه های دنیا اعطا می گردد. معمولا دانشگاه های بهتر و ممتاز دارای بودجه های بالاتر و کمک هزینه های بیشتری نیز هستند. مجموع کمک هزینه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس حدود 8 تا 16 هزار دلار در سال و در مقطع دکترا بین 14 تا 30 هزار دلار در سال می باشد.

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی برای بسیاری از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور مورد سوال است. بسیاری از دانشگاه های به خصوص اروپا و آمریکا مبلغی را سالانه برای اختصاص بورسیه تحصیلی به دانشجویان کنار می گذارند. نحوه اخذ بورسیه تحصیلی در کشورها و دانشگاه های مختلف، متفاوت است. برای بسیاری از دانشگاه ها نحوه اخذ بورسیه تحصیلی به اپلای جداگانه ای نیاز دارد، اما در بسیاری دیگر از دانشگاه ها مدارک لازم برای نحوه اخذ بورسیه تحصیلی همان مدارک معمول برای پذیرش دانشگاه هستند.

مراحل دریافت بورس تحصیلی

 شرط های کلی برای اخذ بورس تحصیلی

یکی از شروط اصلی سن مناسب و ایده آل می باشد برای مثال شخص نباید گپ تحصیلی داشته باشد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس سن ایده آل برای بورس شدن ۲۴ سال و برای مقطع دکترا حدودا ۳۰سال می باشد، از شرایط اصلی دیگر مدرک تحصیلی معتبر است؛ بدین معنا که شخص مدرک خود را از دانشگاه های دولتی و دارای رنک و اعتبار بالا اخذ نماید که احتمال بورس شدن را بالا می برد. داشتن معدل خوب و مناسب و همینطور در پایان داشتن مدرک زبان معتبر و مسلط بودن به زبان آن کشور و یا زبان انگلیسی است که از شرایط اصلی اخذ بورسیه تحصیلی می باشد.

و اما شروط فرعی که میتواند راه را برای کسب بورسیه تحصیلی آسان تر نماید عبارتند از : داشتن مقاله های گوناگون بین المللی ISI و پروپوزال ایده آل و مناسب و در آخر اگر اختراعی نیز به ثبت رسانده باشد می تواند امتیاز مثبت تلقی گردد. این گونه دانشجویان با شرایط فوق به عنوان دانشجوی مستعد دریافت بورسیه تحصیلی محسوب می شوند، گاهی بورس فقط شامل بورس تحصیلی میباشد مانند بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا که فقط شامل هزینه های تحصیلی می باشد و آن را پرداخت مین ماید و گاهی علاوه بر پرداخت هزینه های، تحصیلی هزینه های زندگی را نیز شامل می شود و آنها را نیز پراخت می کنند که بیشتر برای مقاطع دکترا اتفاق می افتد.

نحوه ی دریافت بورس تحصیلی در اروپا برای دانشجویان خارجی

امروزه در اروپا چندین موسسه معتبر وجود دارد که اکثر فعالیت این موسسات در راستای حمایت مالی از دانشجویان خارجی و بیگانه می باشد، که این موسسات در واقع یا وابسته به یک حزب و یا یک گروه خاص می باشند، از جمله شرایطی که منجر به اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای اروپایی می گردد، می توان به نمرات و معدل خوب در مقطع کارشناسی، پایان تحصیلات درموعد زمانی مقرر و همچنین شرکت در سمینارها و همایش هایی که از سوی موسسه مورد نظر برگزار می شود، اشاره نمود. علاوه بر این، نامه پذیرش از استاد راهنما، بخصوص برای دانشجویان مقطع دکترا الزامی است.

در بین کشورهای اروپایی کشورهایی چون آلمان، اتریش، فرانسه، نروژ و فنلاند علاوه بر اینکه دارای نظام آموزشی رایگان هستند؛ امکان دریافت بورسیه تحصیلی را نیز برای دانشجویان فراهم می نمایند.

مراحل دریافت بورس تحصیلی

موسسه ی تعالی دانش با 8 سال سابقه موفق در زمینه ی اعزام دانشجو و تجارب فراوان در اخذ بورسیه های تحصیلی متنوع برای دانشجویان آمادگی دارد شما عزیزان را در این زمینه همراهی کند. درصورت نیاز به توضیحات بیشتر یا راهنمایی های اختصاصی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و به رایگان از تجارب آنها بهره مند شوید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.