مشاوره و اخذ ویزای تحصیلی

 

موسسه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر و با توجه به درخواست کتبی متقاضی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی برای متقاضی می نماید  و تمامی موارد مرتبط با اخذ ویزای تحصیلی مانند رزرو خوابگاه، مشاوره درباره چگونگی اخذ ویزا و سایر موارد لازم جهت  دریافت  ویزای تحصیلی می پردازد و تا پایان کار همراه متقاضیان محترم می باشد.

برای مثال – مشاوره و اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش چگونه امکان پذیر است؟ برای یافتن جواب این سوال با تعالی اندیش راه دانش همراه باشید.  اتریش از جمله کشورهای عضو در اتحادیه اروپا و محدوده شینگن است که شرایط تحصیل در این کشور و پس از آن یافتن کار و اخذ اقامت از شرایط مناسبی برخوردار است و مهاجرت به اتریش به افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند توصیه می گردد؛ به دلیل آنکه این کشور طی سال های متوالی به عنوان ۵ کشور برگزیده از نظر صلح و آرامش در جهان شناخته شده و همچنین کشور اتریش و کشور آلمان از نظر وضعیت اقتصادی نسبت به کشورهای همسایه خود از وضعیت بهتری برخوردار می باشند.

شایان ذکر است برای اشخاصی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور اتریش شده اند امید یافتن کار و در نهایت اخذ اقامت دائم بسیار می باشد پس برای اخذ مشاوره تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی اتریش ادامه مطلب را مطالعه فرمایید..

ویزای تحصیلی اتریش

در کشور اتریش، موسسات آموزش عالی و فنی حرفه ای و دانشگاه های بسیاری وجود دارد که مشهورترین آنها دانشگاه وین در اتریش می باشد. این دانشگاه در سطح جهانی نیز از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار است. گفتنی است بسیاری از دانشکده های این دانشگاه جز ۵۰ دانشکده برتر در جهان می باشند. دانشگاه وین اتریش با توجه به رشته و دوره تحصیل به ۴ دانشگاه به نام های “دانشگاه تکنیکال وین” مخصوص رشته های فنی و مهندسی؛ “وین” مخصوص رشته های علوم انسانی ؛ ” دانشگاه پزشکی وین” و نیز “دانشگاه دامپزشکی وین” تقسیم بندی می شود.

ویزای تحصیلی اتریش

اخذ پذیرش در هریک از این دانشگاه های مذکور و هر رشته ای شرایط مختص به خود را دارد ؛ با این حال می توان گفت با توجه به اینکه زبان رسمی در کشور اتریش زبان آلمانی است، این سوال مطرح می گردد که تحصیل در دانشگاه های اتریش به صورت انگلیسی امکان دارد یا خیر.

در پاسخ به این پرسش باید گفت که اصولا در رشته های فنی و مهندسی و در مقطع فوق لیسانس به بالا امکان برگزاری دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی مقدور می باشد و همچنین در اکثر رشته های علوم انسانی و نیز پزشکی دوره ها به زبان آلمانی برگزار می گردند. البته نمی توان این موضوع را به صورت یک قاعده کلی در نظر گرفت ؛ به این خاطر که شرایط تحصیلی و مهاجرتی مدام در تغییر می باشد و این امکان وجود دارد که در دوره ای خاص، رشته ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی برگزار گردند.

اخذ پذیرش تحصیلی

پس از اخذ پذیرش تحصیلی می توان برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمود. اخذ ویزای تحصیلی اتریش نیازمند مدارکی از جمله پذیرش تحصیلی، نامه عدم سوء پیشینه، نامه تمکن مالی و …. می باشد.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که برای اخذ ویزای اتریش اگرچه مدرک زبان آلمانی نداشته باشید با مشکل مواجه نخواهید شد ؛ چرا که به محض ورود به کشور اتریش و ثبت نام اولیه و معرفی خود به دانشگاه، ۲ سال به شما فرصت داده خواهد شد که در کالج آموزش زبان آلمانی که وابسته به دانشگاه می باشد ؛ دوره های مربوط به زبان آلمانی را بگذرانید و پس از کسب نمره مورد نیاز برای هر رشته وارد دانشگاه شوید.

ویزای تحصیلی اتریش

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کشور اتریش

 1. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی به صورت کامل
 2. ارائه اصل گذرنامه معتبر ( داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار )
 3. ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی
 4. ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی و گذرنامه همسر در صورت متاهل بودن
 5. ترجمه ی آلمانی شناسنامه با تاییدیه وزارت امور خارجه و تائید سفارت اتریش
 6. عکس رنگی پاسپورت به اندازه ی ۵*۳ در ۵*۴
 7. ارائه تعهدنامه ی مالی توسط متقاضی تحصیل در اتریش (باز کردن حساب ارزی به مبلغ ۱۰۰۰۰یورو و حساب ریالی به نام شخص متقاضی. افراد تا ۲۴ سال مبلغ ۵۰۰۰ یورو و افراد بالای ۲۴ سال مبلغ ۱۰۰۰۰یورو باید حساب ارزی داشته باشند.) تعهدنامه ی مالی باید به سفارت اتریش ارائه گردد. منبع مالی پولی که به حساب فرد واریز شده است، باید برای سفارت مشخص شده باشد.

 

 1. ارائه فیش حقوقی، تائیدیه حقوقی، قرارداد کار، تائیدیه بیمه بازنشستگی و یا سایر بیمه ها.
 2. ارائه مدارکی مبنی بر اینکه فرد دارای سرمایه کافی برای خروج از کشوراست و امکان تحصیل در کشور اتریش را دارد.
 3. ارئه گواهی پذیرش و یا دریافت درخواست پذیرش از طرف یک دانشگاه در کشور اتریش
 4. ارائه گواهی عدم سوپیشینه از طرف فرد متقاضی
 5. ارائه ترجمه آلمانی گواهی عدم سوپیشینه با تاییدیه وزارت امور خارجه و تاییدیه از سفارت اتریش
 6. ارائه قرارداد اجاره محل سکونت فرد متقاضی در اتریش و همچنین ارائه تاییدیه واریز پول، به خوابگاه، به نام شخص متقاضی
 7. ارائه بیمه نامه مسافرتی فرد متقاضی

تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصلی اتریش که در بالا ذکر شد جهت ارائه به سفارت اتریش، باید به زبان آلمانی ترجمه شود.

نکته ۱:

اگر متقاضی از طرف فردی در کشور ایران، حمایت مالی می شود، باید تمامی مدارکی که در بالا ذکر شد، از طرف فرد اسپانسر، به سفارت اتریش ارائه شود.

نکته۲:

اگر فرد متقاضی تحصیل، دعوت کننده ای در کشور اتریش دارد، باید مدارک زیر را ارائه دهد :

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در موسسه تعالی اندیش راه دانش

در نتیجه کسب ویزای تحصیل در اتریش می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل در یکی از کشورهای معتبر اروپایی باشد. شما دانشجوی گرامی با دریافت ویزای تحصیل در اتریش می توانید به سطح بالایی از زندگی و تحصیل دست یابید. اگر مایلید ویزای تحصیل در اتریش را کسب نمایید، بهتر است با یک فرد با تجربه مشورت کنید. وکلای مجرب موسسه تعالی اندیش راه دانش متخصص در امور بین الملل اتریش همواره می توانند شما را در امر مهاجرت و ویزای تحصیل در اتریش یاری دهند.