موسسات مجاز اعزام دانشجو

اخذ پذیرش به کمک موسسات اعزام دانشجو مدتهاست که به امری رایج تبدیل شده است. بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان را دارند از خدمات این موسسات استفاده می کنند.

استفاده از خدمات این موسسات می توانند مانند یک تیغ دو لبه باشد. از سویی ممکن است به سهولت در فرآیند گرفتن پذیرش در زمان کمتر کمک کند و از سویی هم میتواند فرد متقاضی را به کلی از مسیر خود منحرف کند. متاسفانه افراد فراوانی نیز وجود دارند که به اسم موسسه اخذ پذیرش در حال سودجویی و اخاذی هستند و از اطلاعات کم فرد متقاضی نهایت سوء استفاده را می برند.

موسسات مجاز اعزام دانشجو

چرا بهتر است از موسسه های اعزام دانشجو استفاده کنیم

مقوله اپلای برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، مقوله ای خیلی پیچیده و سخت نیست. نیازمند کار کارشناسی، تحمل و بررسی همه جانبه بوده تا دانشجو بر اساس ظرفیت تحصیلی و توانمندی های خود، به شناسایی مقصد های تحصیلی مورد علاقه پرداخته و بر اساس اولویت بندی ها و برنامه تدوین شده، ‌نسبت به انتخاب و اپلای و ارسال مدارک اقدام کند.

در کلیه مراحل، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی با روش های ارتباطی و تعامل با اساتید و کارمندان دانشگاه هدف، از اهمیت بسزایی برخوردار است. مثلا شما باید بتوانید با یک استاد راهنما چند دقیقه در اسکایپ یا پست الکترونیک صحبت کنید و نظرش را درباره PhD plan یا master’s proposal خود ترغیب کنید.

علاوه بر مقوله های اپلای و پذیرش، مساله پیدا کردن محل اقامت دانشجویی و عزیمت به کشور مقصد نیز به عنوان بخشی از زندگی دانشجویی وجود دارد که باید به آن توجه کرد. در واقع دانشجویانی که برای انجام این فرآیند ها، وقت زیادی اختصاص نمی دهند یا فرصتش را ندارند یا آشنایی و آگاهی کامل را ندارند، از موسسات خدماتی اعزام دانشجو به خارج از کشور استفاده می کنند.

اکنون افراد مختلفی نسبت به صدور وب سایت جهت اعزام دانشجو و حتی صدور روادید تضمینی! از کشورهای مختلف به خصوص شنگن اقدام کرده و تبلیغات وسیعی را در شبکه های اجتماعی در دستور کار دارند. بعضا مشاهده می شود که افراد ناآگاه، در دام مجموعه های غیر رسمی (غیر ثبت شده) و غیرمجوز دار افتاده و همین امر سبب می شود تا هزینه و وقت و در نهایت علاقه ان ها به تحصیل بی دردسر در آن سوی آب ها به خطر بیفتد.

موسسات مجاز اعزام دانشجو

اما چطور موسسه ی مجاز اعزام دانشجو را تشخیص دهیم؟

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام می کنند، قبل از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی لیست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب کنند سپس به لیست موسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز که در وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم منتشر شده به آدرسhttp://scholarship.saorg.ir مراجعه کرده و هیچ آدرس دیگر را قبول نکنند.

موسسات مجاز اعزام دانشجو

متقاضی باید بعد از اینکه از لیست وزارت علوم، دانشگاه و سپس موسسه معتبر را انتخاب کرد با موسسه تماس حاصل کند و موسسات موظف هستند اطلاعات و مشاوره لازم را ارایه دهند و فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی را توصیف کنند.

پس از تحقیق و مشورت درباره ی کشور، دانشگاه و رشته ی مورد نظر، می توانید به لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از ایران مراجعه کنید و موسسه ی معتبری را که در زمینه ی اعزام دانشجو به کشور مورد نظر شما فعالیت میکند را انتخاب کنید و با مراجعه به سایت یا دفتر آنها از خدمات این مراکز استفاده کنید. همانطور که در لیست موسسه های معتبر اعزام دانشجو در سایت وابسته به وزارت علوم مشاهده می کنید، موسسه ی تعالی اندیش راه دانش، با ۸ سال سابقه ی مفید، یکی از باتجربه ترین و معتبر ترین موسسات اعزام دانشجو به خارج از ایران میباشد که هرساله دانشجویان زیادی را به اهداف و دانشگاه های مورد نظرشان پیوند می دهد.

لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو

مهاجرت به کشورهای مختلف حتما باید تحت نظر افراد آگاه صورت گیرد، هرچند که در بسیاری از موارد به خصوص مهاجرت تحصیلی خود شخص می تواند مستقیما اقدام کند اما پیچ و خم هایی در این راه وجود دارد که ممکن است متقاضی را با ابهام و دردسر مواجه سازد. امیدواریم توضیحات این نوشتار در باب تشخیص موسسه های مجازمفید واقع شود. موسسه تعالی دانش یکی از موسسات حقوقی برتر در ایران می باشد که با ضمانت مراحل اخذ ویزا و پذیرش توانسته همواره رضایت متقاضیان را در نحوه مشاوره های اعزام دانشجو جلب نماید و گواه این ادعا پرونده های موفقی است که در این چند سال داشته است.

موسسات مجاز اعزام دانشجو
به این مقاله امتیاز دهید

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.