مرجع تحصیل در اتریش | پذیرش تحصیلی اتریش | تحصیل رایگان اتریش | اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

مشاوره ی تحصیل در خارج

تحصیل در یک کشور پیشرفته و در دانشگاه های معتبر رویای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان است. اما بر خلاف تصور عموم مردم، تحصیل در خارج از ایران نیاز به سرمایه های بسیار زیاد یا مدراک و نمرات بسیار عالی ندارد. هرکس با هر بودجه و هر سطح علمی ای که دارد با استفاده از یک مشاوره ی تحصیل در خارج درست و با انتخابی صحیح می تواند در بهترین دانشگاه های دنیا به ادامه ی تحصیل بپردازد. بسیاری از افراد برای پیشرفت تحصیلی به دنبال خارج شدن از کشور هستند و این کار تنها با تحصیل در دانشگاه های بزرگ دنیا و آموزش دیدن نزد اساتید مطرح آن رشته بدست می آید. این افراد برای رسیدن به این هدف باید مراحل مختلفی را طی کنند که البته اکثر دانشجویان مایل به مهاجرت از کارهایی که باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد انجام دهند اطلاعی ندارند. این افراد میتوانند با کمک گرفتن از مشاوران با تجربه ای که در کشورهای مورد نظر آنها و در دانشگاه های آن از ارتباط مناسبی برخوردار باشند اقدام کنند و درصورت وجود بورس تحصیلی در آن دانشگاه، از آن استفاده کنند تا هزینه های آنها کاهش یابد و حتی بدون صرف هزینه ی شخصی در کشور دانشگاه مورد نظر به زندگی و ادامه ی تحصیل بپردازند. اهمیت یک مشاوره ی تحصیل در خارج خوب به این است که بتواند رشته، کشور و دانشگاه مناسب برای شخص را پیدا کند و با آنها مکاتبه انجام دهد.

در ادامه ی مقاله با شرایط کلی ای که افراد برای ادامه ی تحصیل باید آنها را بدانند آشنا می شوید و سپس به طور مختصر چند کشور مناسب برای تحصیل و زندگی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

شرایط عمومی تحصیل در خارج از کشور

 • داشتن مدرک متوسطه یا فنی حرفه ای برای ادامه تحصیل در مقطع کالج
 • داشتن پیش دانشگاهی جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی
 • داشتن کارشناسی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای پیوسته
 • داشتن مدرک دکترا جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق دکترا و فرصت های مطالعاتی
 • مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی
 • سوابق تحصیلی، علمی و تحقیقاتی، ورزشی و کاری
 • ترجمه ی گواهی آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدرک رسمی زبان جهت دانشگاه های انگلیسی زبان
 • ترجمه ی شناسنامه درصورت نیاز
 • معرفی چند کشور مناسب برای ادامه ی تحصیل

انگلستان، دانشگاه های باکیفیت اما هزینه های زیاد

انگلستان به دلیل داشتن با کیفیت ترین دانشگاه های جهان یکی از هدف های بزرگ دانشجویان در سراسر دنیا است. دانشگاه های این کشور از قدمت بسیار زیاد و کیفیت آموزشی فوق العاده ای برخوردار هستند. کیفیت بالا، قدمت زیاد و امکاناتی که دانشگاه های این کشور در اختیار دانشجویان قرار میدهند انگلستان را به یکی از اهداف اصلی دانشجویان نخبه و علاقه مند به تحصیل در بهترین مراکز علمی تبدیل کرده است.

دانشجویان در انگلستان از امکانات ویژه ای مانند خوابگاه های پیشرفته، تهیه غذای مناسب، نظارت مستمر بر روند تحصیلی و زندگی و غیره برخوردار هستند و چنین امکاناتی باعث شده است که دانشجویان از سراسر جهان به انگلیس مهاجرت کرده و در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. دوره ی کارشناسی یا لیسانس در کشور انگلستان 3 سال است که دانشجو پس از پایان این دوره میتواند برای دوره ی یک ساله ی فوق لیسانس اقدام کند. با توجه به کیفیت بالای آموزش در کشور انگلستان، فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور از اعتبار و توانایی بسیار بالایی برخوردار هستند. البته فراموش نکنید که هزینه ی تحصیل در کشور انگلستان بسیار بالا میباشد.

اتریش، کیفیت زیاد با هزینه ی پایین

تا چند سال پیش تحصیل در کشورهایی نظیر اتریش، سوئد و فنلاند به طور کاملا رایگان صورت میگرفت اما پس از تصویب قوانین جدید، برای تحصیل در این کشورها هزینه هایی وضع شد. البته تحصیل در کشور اتریش همچنان بسیار کم هزینه است و حتی میتوان آنرا رایگان قلمداد کرد. همینطور این کشور به خاطر جمعیت کم و سیاست های پیشرفته، شرایط نسبتا آسانی برای اخذ ویزای تحصیلی و اقامت دارد. زبان اصلی این کشور آلمانی است و معمولا دروس به همین زبان در دانشگاه های آن تدریس میشوند. دانشجویان ایرانی میتوانند با قبول شدن در دانشگاه های ایران و ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل، برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش اقدام کنند. البته در برخی رشته ها مانند رشته های هنری نیاز به شرکت در آزمون میباشد که البته این آزمون ها به دلیل موارد آزمون و همچنین زبان آن که به زبان آلمانی میباشد بسیار سخت هستند.

فنلاند، کشوری زیبا، کیفیت تحصیلی بالا

فنلاند یکی از کشورهایی است که در دانشگاه های آن امکانات بسیار متنوع و متعددی در اختیار دانشجویان قرار میگیرد. امکاناتی مثل کیفیت تحصیلی بالا، تنوع در انتخاب رشته، بورسیه های مختلف تحصیلی و همینطور کمک هزینه های مختلفی که برای مسکن، پوشاک، خوراک، بیمه و غیره به سبب زندگی و تحصیل در فنلاند به دانشجویان اعطا میشود.

مشاوره ی تحصیل در خارج

در این مقاله به بررسی شرایط کلی مهاجرت تحصیلی و معرفی سه کشور مناسب برای ادامه ی تحصیل پرداختیم. البته مسلما کشور مناسب برای ادامه ی تحصیل نسبت به هر فرد و رشته ی تحصیلی و خصوصیات اخلاقی و غیره متفاوت است و نمی توان یک نسخه ی واحد را برای همه ی افراد تجویز کرد. پس اگر قصد ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را دارید و می خواهید از یک فرد باتجربه مشاوره بگیرید، با کارشناسان ما در موسسه ی تعالی دانش تماس بگیرید و از مشاوره ی تحصیل در خارج رایگان متخصصان این زمینه استفاده کنید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.