معرفی کشور لیختن‌اشتاین برای تحصیل:
کشف دنیایی کوچک مملو از فرصت‌های بزرگ

زمانی که دانشجویان ایرانی مشتاقانه جهان را برای بهترین فرصت‌های تحصیل در خارج از کشور کاوش می‌کنند، اغلب به مقاصد محبوب‌تر اروپایی توجه می‌کنند.  در حالی که کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و بریتانیا مطمئناً آموزش استثنایی ارائه می دهند، دنیایی کوچک مملو از فرصت‌های بزرگ در قلب اروپا وجود دارد که نباید نادیده گرفت: لیختن اشتاین!

این ریزدولت مسحورکننده با مناظر خیره کننده، فرهنگ غنی و آموزش در سطح جهانی، تجربه‌ای منحصر به فرد و لذت بخش از تحصیل در خارج از کشور را برای دانشجویان ایرانی فراهم می‌کند.

در این مقاله، نگاهی اجمالی به کشور لیختن اشتاین به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی خواهیم داشت:

راهنمای مطالعه :

قاره

قاره : اروپا

پایتخت

پایتخت : فادوتس

واحد پول

واحد پول : فرانک سوئیس

زبان رسمی

زبان رسمی : آلمانی

جمعیت

جمعیت : 39 هزار نفر

منطقه زمانی

منطقه زمانی : GMT+2

جغرافیا و اقلیم کشور لیختن اشتاین

جغرافیا و مکان‌شناسی

لیختن‌اشتاین کشوری کوچک با وسعت تقریبی ۱۶۰ کیلومتر مربع واقع در میانه‌ی اروپا است. این کشور از سه سو با سوئیس و از یک سو با اتریش هم‌مرز است. ترافیک آسان و ارتباط مستقیم با کشورهای اطراف، لیختن‌اشتاین را به یک مقصد ایده‌آل برای دانشجویان ایرانی، تبدیل کرده است.

اقلیم و فصول

با توجه به موقعیت جغرافیایی، لیختن‌اشتاین دارای اقلیم معتدل کوهستانی است. تابستان‌ها نسبتاً خنک و زمستان‌های لیختن اشتاین، معتدل و سرد هستند.فصول چهارگانه با تغییرات ملایم دما و هوا، تجربه متفاوتی را دانشجویان ایرانی به ارمغان می‌آورند.

خصوصیات برتر کشور لیختن‌اشتاین

هماهنگی طبیعت، آرامش و پیشرفت

در جهانی که تغییرات سریع و تداخل فضای شهری با طبیعت، زندگی روزانه‌ی ما را تحت تأثیر قرار داده، کشورهایی وجود دارند که توانسته‌اند تعادلی مطلوب بین فرهنگ و طبیعت، آرامش و پیشرفت را حفظ کنند. یکی از این کشورهای آرام ولی  پرزرق و برق در قلب اروپا، لیختن‌اشتاین است. در این بخش، به بررسی خصوصیات برتر کشور لیختن اشتاین برای دانشجویان ایرانی پرداختیم:

زیبایی‌های طبیعی

لیختن‌اشتاین با مناظر طبیعی خیره‌کننده‌ای که شامل کوه‌های آلپ، رودخانه‌های پرآب و مناظر شگفت‌انگیز است، توانسته هماهنگی منحصر به فردی بین محیط شهری و طبیعت خود حفظ کند. این طبیعت بکر و دست نخورده، به دانشجویان فرصت می‌دهد تا از فعالیت‌های فضای باز همچون پیاده‌روی، اسکی، دوچرخه‌سواری و کوهنوردی بهره‌برده و لذت ببرند.

سلامتی و آرامش

با توجه به اهمیت بالای سلامت جسمی و روحی در کیفیت زندگی، لیختن‌ اشتاین به عنوان کشوری با کیفیت بالای زندگی، مشهور است. هوای تازه، تندرستی جامعه و سیاست‌هایی که متمرکز بر حفظ محیط زیست هستند، به ساکنان فرصت میدهد تا زندگی با کیفیت و سالمی را تجربه کنند.

آموزش عالی و فرصت‌های شغلی

لیختن‌اشتاین دارای یک سیستم آموزش عالی با کیفیت و تخصصی است که به دانشجویان فرصت می‌دهد تا مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار جهانی را به دست آورند. این فرصت‌ها به همراه محیط کاری پویا، فرصت‌های شغلی دانشجویی بسیاری را در اختیار دانشجویان ایرانی قرار می‌دهد.

وضعیت اقتصادی ایده‌آل

از نظر اقتصادی، لیختن اشتاین به عنوان یک کشور، یکی از قدرتمندترین‌ها در جهان محسوب می شود. این کشور دارای یکی از بالاترین سرانه های تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد، در جهان است. لیختن‌اشتاین به عنوان عضوی از سازمان ملل متحد، اتحادیه تجارت آزاد اروپا و شورای اروپا شناخته می‌شود، اگرچه عضوی از اتحادیه اروپا نیست، اما در منطقه شنگن و منطقه اقتصادی اروپا حضور دارد.

جامعه محلی دوست‌داشتنی

جوانب اجتماعی نیز در کیفیت زندگی تأثیرگذاراند، و لیختن‌اشتاین با جامعه محلی گرم و دوست‌داشتنی خود، محیطی اجتماعی مثبتی برای دانشجویان ایرانی فراهم میکند. در این کشور افراد از جنسیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف با یکدیگر در تعامل هستند و از لحاظ فرهنگی محیطی متنوع را به وجود آورده اند.

نگار دهقان
نگار دهقان

کارشناس دیجیتال مارکتینگ موسسه تعالی اندیش راه دانش