معرفی کشور اتریش برای تحصیل:
کاوش در مهد فرهنگ و هنر

کیفیت بالای زندگی در کشور اتریش با نرخ پایین جرم، سطح بالای امنیت اجتماعی و زیرساختهای فرهنگی و تفریحی جذاب در جهان مثال‌زدنی است. انتخاب یک کشور تجاری با اقتصاد پویا و نرخ پایین بیکاری عوام مهم در انتخاب کشور مقصد برای دانشجویان است. به همین دلیل تحصیل در کشور اتریش هدف بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا است.

در این مقاله، نگاهی اجمالی به کشور اتریش به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی خواهیم داشت:

کشور اتریش

راهنمای مطالعه :

قاره

قاره : اروپا

پایتخت

پایتخت : وین

واحد پول

واحد پول : یورو

زبان رسمی

زبان رسمی : آلمانی

جمعیت

جمعیت : 8,960,428 نفر

منطقه زمانی

منطقه زمانی : GMT+2

وضعیت منطقه‌ای و اقلیمی اتریش

اتریش، کشور کوچکی که با 8 کشور مرز مشترک دارد!

قرارگیری در قلب اروپا سبب شده که کشور اتریش با وجود مساحتی معادل 83 هزار کیلومتر، با 8کشور اروپایی مرز مشترک داشته باشد.

کشورهای همسایه اتریش

آلمان
جمهوری چک
اسلواکی
مجارستان
اسلوونی
ایتالیا
سوئیس
لیختن اشتاین

از طبیعت بینظیر اتریش، لذت خواهید برد​

مراتع سرسبز، کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده، دره‌های عمیق و یخچال‌های متعدد، بخشی دیگر از جذابیت‌های اتریش هستند. در تابستان از پیاده‌روی در دل طبیعت و دوچرخه سواری درکوهستان‌ لذت می‌برید و در زمستان اسکی در دامنه‌ها را تجربه می‌کنید. 

رودگردی، قایق‌سواری و دره‌نوردی از دیگر فعالیت‌های تفریحی جذابی هستند که در طبیعت اتریش می‌توانید، تجربه کنید.

تنوع اقلیمی و آب‌وهوای چهارفصل اتریش

تنوع اقلیمی و پوشش کوهها به همراه جلگه ها و مناطق کم ارتفاع اتریش نشان می‌دهد که مانند ایران دارای آب وهوای چهار فصل است. در قسمت‌های شمالی و شرقی (بیشتر در سمت وین)، آب و هوا قاره‌ای است و زمستان های سرد و تابستان‌های گرمی دارد.

اما در کل اتریش، آب‌و‌هوای معتدل اقیانوسی دارد. تابستان‌های آن از اوایل ژوئن تا اواسط سپتامبر، برخی سال‌ها بسیار گرم و گاهی دارای بارندگی است. دمای هوای روز در جولای و آگوست در حدود ۲۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است اما گاهی تا ۳۵ درجه هم می‌رسد. زمستان‌ها در مناطق کم‌ارتفاع سرد و در مناطق کوهستانی بسیار سرد و ناملایم است و به کمتر از منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. زمستان از دسامبر تا مارس ادامه دارد و در مناطق مرتفع، سرمای زمستان مدت طولانی‌تری بر منطقه حاکم است. در مناطق کوهستانی و آلپی در تمام طول سال نوسانات شدید آب‌و‌هوایی وجود دارد. در این مناطق اتریش، حتی در تابستان هم شب‌ها بسیار سرد است. بخش‌های آلپی شمال اتریش مرطوب‌تر از سایر قسمت‌ها هستند. جنوب شرقی، خشک و آفتابی است.

زبان و مذهب مردم اتریش

مذهب مردم اتریش

دین اصلی در اتریش مسیحیت کاتولیک است و در حدود ۷۵ درصد از جمعیت این کشور پیرو کلیسای کاتولیک می باشند. نکته‌ی جالب این که پس از ظهور و اوج اصلاحات مذهبی و وجود نهضت پروتستان در شمال و مرکز آلمان، اتریش و منطقه باواریا در قرن هفده و هجده به کانون مبارزات ضد اصلاحات علیه پروتستان ها تبدیل شد.

زبان مردم اتریش

آلمانی ، زبان رسمی در کشور اتریش است. باید بدانیم که تفاوت‌هایی میان زبان آلمانی مردم اتریش و  مردم آلمان وجود دارد، اما در کل بسیار مشابه هم هستند. در بسیاری از مناطق کشور اتریش مخصوصا مناطق توریستی زبان انگلیسی رایج است. کرواتی، مجارستانی و لهستانی و ترکی را میتوان از زبان‌های رایج در اتریش دانست.

جاذبه‌های گردشگری اتریش

اتریش روی نقشه کوچک به نظر می‌رسد اما جاذبه‌های گردشگری متعدد و متنوعی دارد. دهکده‌های قرون وسطایی، کلیساها و صومعه‌های زیبا، مناظر شگفت‌انگیز طبیعی و لذیذترین غذاها و کیک‌ها در اتریش منتظر حضور گردشگران هستند. در این قسمت به معرفی برخی از این جاذبه‌های شگفت‌انگیز پرداختیم.

یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های بشری در اروپا

دهکده کوهستانی هالشتات 

مناظر جذاب و دیدنی در کنار آثار تاریخی مهمی از جمله 2000 گور مربوط به اوایل عصر آهن و معادن نمک چند هزار ساله!.

اینها فقط بخش از جذابیت‌های این مقصد گردشگری در کشور اتریش است.

مهم‌ترین تئاتر آلمانی زبان در جهان

تئاتر ملی وین

ساختمان تئاتر ملی وین (بورگ) بین سالهای 1874 تا 1888 توسط گوتفرید سمپر و کارل ون هاسنور ساخته شد.نقاشی های سقفی هنرمند مشهور گوستاو کلیمت، مجموعه ای از مجسمه ها ومجموعه‌ای از نمایشنامه‌های معروف جهان، را در این ساختمان مشاهده خواهید کرد.

مهمترین بنا به سبک قرن چهاردهم در اتریش

کلیسای جامع سنت اشتفان

یکی از مشهورترین کلیساهای اتریش با 107 متر ارتفاع!.موقعیت این کلیسا در مرکز شهر وین، در میدان اشتغان می‌باشد.

این کلیسا با پشت سرگذاشتن جنگ‌های متعدد، به نوعی نماد آزادی شهر وین است.

نگار دهقان
نگار دهقان

کارشناس دیجیتال مارکتینگ موسسه تعالی اندیش راه دانش