معرفی کشور ترکیه برای تحصیل:
کاوش در دروازه دو قاره

ترکیه، کشوری که با تاریخ باستانی، فرهنگ غنی و طبیعت بکر، دانشجویان را از سراسر جهان را به سوی خود جذب می‌کند. کشور ترکیه  تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از تحصیل در خارج از کشور، برای دانشجویان ایرانی که به دنبال رشد علمی همراه با تجربه کشوری با ترکیب فرهنگ‌های آسیای غربی و اروپای شرقی هستند، فراهم می‌کند.

در این مقاله، نگاهی اجمالی به کشور ترکیه به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی خواهیم داشت:

کشور ترکیه

راهنمای مطالعه :

قاره

قاره : آسیا و اروپا

پایتخت

پایتخت : آنکارا

واحد پول

واحد پول : لیر

زبان رسمی

زبان رسمی : ترکی

جمعیت

جمعیت : 84 میلیون نفر

منطقه زمانی

منطقه زمانی : GMT+3

اقلیم و جغرافیای کشور ترکیه

کشور ترکیه، با موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، اقلیم‌های متنوع و طبیعت‌ بی‌نظیر، مقصدی جذاب برای دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، است.

در این بخش، به بررسی اقلیم و جغرافیای کشور ترکیه پرداخته‌ایم:

تنوع اقلیمی

ترکیه با مساحتی بزرگ و موقعیتی منحصر به فرد، اقلیم‌های مختلفی از جمله مدیترانه‌ای، نیمه‌خشک، قاره‌ای و مرطوب دارد. این تنوع اقلیمی باعث می‌شود که دانشجویان ایرانی بتوانند در محیط‌های مختلف زندگی کنند و تجربه‌های متنوعی از آب و هوا، داشته‌باشند.

جذابیت‌های طبیعی

ترکیه دارای مناظر طبیعی چشمگیری مانند: سواحل زیبای دریای مدیترانه، کوه‌های باستانی کاپادوکیا، دریاچه وان و مناطق بکر جنگلی است. این تنوع مناظر طبیعی به دانشجویان ایرانی امکان تجربه فعالیت‌های تفریحی و ورزشی متنوعی در محیط‌های متفاوت، می‌دهد.

موقعیت جغرافیایی مهم

کشور ترکیه به عنوان یک پل ارتباطی مهم بین قاره‌های آسیا و اروپا واقع شده‌است. این موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد سبب شده تا دانشجویان ایرانی به راحتی به مناطق اطراف و حتی کشورهای مجاور سفر کنند.

زندگی مدرن و مقرون به صرفه در کشور ترکیه

شهرهای ترکیه تعادلی بین مدرنیته و سنت برقرار کرده‌اند و ترکیبی از امکانات رفاهی معاصر و تجربیات فرهنگی را به دانشجویان ایرانی ارائه می‌دهند. شهرهای کشور ترکیه از جمله استانبول و آنتالیا، همچون تله‌کابینی به گذشته باستانی و همزمان به آینده مدرن هستند.

هزینه تحصیل و زندگی در کشور ترکیه به طور کلی در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی، مقرون به صرفه است و این کشور را به گزینه‌ای جذاب برای دانشجویان ایرانی تبدیل می‌کند.

آموزش عالی برتر و کیفیت جهانی دانشگاه‌های کشور ترکیه

کشور ترکیه میزبان طیف متنوعی از دانشگاه‌ها و کالج‌های در سطح جهانی است که مجموعه گسترده‌ای از برنامه‌های دانشگاهی را متناسب با علایق و آرزوهای شغلی مختلف ارائه می‌دهد. دانشجویان می توانند از میان طیف گسترده ای از رشته ها، از جمله مهندسی، هنر، پزشکی و علوم اجتماعی انتخاب کنند. در حالی که از اساتید مجرب و امکانات تحقیقاتی مدرن بهره میبرند در مسیر پیشرفت خود گام بردارند.

لازم به ذکر است که متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کشور ترکیه ملزم به گذراندن آزمون‌هایی نظیر TOMER-  SAT – YOS هستند

آمادگی برای این آزمون‌ها ممکن است برای متقاضیان و دانشجویان ایرانی فرآیند سختی باشد به همین دلیل مراکز آموزشی و کالج‌هایی در کشور ترکیه دورها‌ی آموزشی برای قبولی در این آزمون‌ها به متقاضیان ارائه می‌دهد. از بهترین کالج‌ها برای آمادگی در آزمون‌ها و قبولی در دانشگاه‌های برتر ترکیه، کالج متروپل را می‌توان نام برد.

نگار دهقان
نگار دهقان

کارشناس دیجیتال مارکتینگ موسسه تعالی اندیش راه دانش